افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 31 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

تجهیزات ارتباطی رادیویی برای دوره 5 ساله از امریکا خریداری شد!

امریکا افغانستان

به گزارش وزارت دفاع امریکا، شرکت ارتباطات جهانی داترون، قراردادی به ارزش 495 ملیون دالر برای فروش تجهیزات حمایتی و رادیویی به افغانستان دریافت کرده است.
این تجهیزات ارتباطی رادیویی طی دوره 5 ساله که تا پایان ماه آگوست 2021 عیسوی به پایان خواهد رسید، فراهم می‌شود.

تخصص این شرکت تجهیزات ارتباطی نظامی است که محصولات خود را به بیش از 80 کشور جهان صادر می‌کند.

داترون تجهیزات ارتباطی به دولت، اردوی ملی و نیروهای امنیتی فراهم می‌کند که شامل محصولات رادیویی داده‌ای و صوتی نظامی با فرکانس بالا و بسیار بالا می‌باشد.

این در حالی است که یک مرکز تحقیقاتی غیردولتی انگلیسی «اقدام علیه خشونت مسلحانه (.A.O.A.V) » در راپوری اعلام کرده بود که وزارت دفاع امریکا در سال‌های 2001 تا 2015 ملیاردها دالر سلاح را به میدان‌های جنگ عراق و افغانستان فرستاده است.

این راپور می‌افزاید: طی این سال‌ها بیش از یک ملیون و 452 هزار و 910 سلاح مختلف امریکایی به‌ارزش 40 ملیارد دالر به کشورهای عراق و افغانستان منتقل شده که 949 هزار و 582 سلاح در عراق و 503 هزار و 328 در افغانستان توزیع شده است.

وزارت دفاع امریکا تاکنون تعداد دقیق سلاح‌های انفرادی را که به نیرو‌های افغان و عراقی فرستاده اعلام نکرده است، اما گروه تحقیقاتی .A.O.A.V از یک سال گذشته به این سو با جمع‌آوری اطلاعات مختلف توانسته میزان این سلاح‌ها را تخمین بزند.

این گروه تحقیقاتی در یافته‌های خود از فهرست قرارداد‌های وزارت دفاع امریکا، فهرست قرارداد‌ها و راپور‌های دولتی در مورد مصارفی نظامی استفاده کرده که در نهایت نشان می‌دهد ارزش سلاح‌های انفرادی که از سوی پنتاگون به افغانستان و عراق فرستاده شده حدود 2 ملیارد و 160 ملیون دالر است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار