افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

تجمع دشمنان و مخالفان ایران در افغانستان!

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران دیروز گفت: آمریکا پس از سپتامبر سال 2001 به دنبال تصرف ایران بود به همین دلیل تجهیزات نظامی انبوهی را به منطقه غرب آسیا گسیل کرد.

 

محترم پوردستان با بیان اینکه آمریکا برای اشغال افغانستان یا عراق نیامده بود، گفت: آمریکایی‌ها با استراتژی “عملیات بدون تماس” تلاش داشتند تا ملت ایران را تسلیم کنند، اما آن‌ها در مقابل مقاومت ملت ایران شکست خوردند و با تغییر راهبرد به دنبال استراتژی مذهب علیه مذهب بودند که ایجاد داعش، طالبان و القاعده در این مسیر بود. امروز داعش و جبهه‌النصره به نیابت از آمریکا در سوریه و عراق مرتکب جنایت می‌شوند و شکل تهدیدات تغییر کرده است.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران تصریح کرد: نیروهای مسلح ایران در خط مقدم آمادگی دارند تا تهدیدات را رصد و ظرفیت‌های لازم را پیش‌بینی کنند و اگر تهدیدی رخ دهد، ما تهدید کننده و پشتیبان آن را پشیمان خواهیم کرد.

 

سخنان این مقام ایرانی یک بیان دیگر هم دارد آن هم اینکه بیست سال پیش آمریکا برای حضور یافتن در منطقه و کنترل فعالیتهای ایران، چین و روسیه، پای طالبان را به افغانستان باز کرد امروز هم از همان ولایات جنوبی، داعش را به کشور ما رسانده تا شکستهایی را که داعش در عراق و سوریه از ایران خورده است، در افغانستان جبران کند.

 

گفته ی آگاهان مسایل سیاسی این است که کشورهای حامی و دستور دهنده داعش، به این گروه اینگونه القاء کرده اند که ایران عامل اصلی و مهم‌ترین سبب سرکوب و شکست این گروه در سوریه و عراق بوده است. لذا حضور در افغانستان و سپس تحکیم پایگاه های خود بهترین راه برای رخنه به ایران است به ویژه اینکه ولایات جنوبی افغانستان با وجود شبه نظامیان طالبان، زمینه لازم برای حضور یک گروه دیگر تروریستی را دارد.

 

غربیها به داعشی ها این وعده را هم دادند که گروه هایی چون سپاه صحابه، لشکر جنگوی، جماعت الدعوة، حرکت المجاهد، جیش المسلمین، شورای کویته، شبکه حقانی و سایر گروه‌های تندرو و تروریستی فعال در منطقه نیز با آنها در این هدف همسو خواهند بود.

 

هرچند توان دفاعی و امنیتی ایران در این سالها بسیار افزایش یافته و شاید امروز داعش توان رویارویی با نیروهای امنیتی ایران را نداشته باشد، اما سران کابل و تهران باید بطور جدی تری به این موضوع بپردازند و همانطور که دو دهه پیش واقعیت حضور طالبان به عنوان مزدوران آمریکا را ساده پنداشتند، یکبار دیگر این اشتباه را تکرار نکنند.

 

به ویژه اینکه از دو سه سال پیش آمریکایی ها در ارتباط با توافقنامه استراتژیک، دولت کرزی را بصورت محرمانه وادار به پذیرش اعضای گروهک منافقین (مجاهدین خلق ایران) در خاک افغانستان کرد و این گروهک بدنام در ولایت هرات و فراه مخفیانه مشغول آموزش نیروهای تازه نفس شده اند.

 

همانطور که آگاهی دارید گروهک خلق یکی از شرورترین و پر دردسر ترین گروه های طردشده می باشد. این ها برای رسیدن به اهداف پلید خودشان در مبارزه با کشور ایران چون خودشان مستقیم نمی توانند دخالت کنند، از جوانان پاک و معصوم افغانستانی که دیگر زحمت اموزش زبان فارسی را هم ندارند؛ استفاده می کنند و با دادن پول های فراوان وعده های پوچ سفر به کشورهای غربی و تحصیل در آن دانشگاه ها و شستشوی مغزی کامل جوانان ما ، آن ها را برای انجام عملیات های انتحاری و خرابکارانه آماده می کنند و قطعا پس از اتمام هرعملیاتی نیز به راحتی جوانان ما را که سرمایه های فردای افغانستان می باشند را نابود می کنند چون به هیچ دین و مسلکی پایبند نیستند.

 

و این واقعا هشدار جدی به اشرف غنی و عبدالله و همه مسوولان دولت وحدت ملی است که به آمریکای جنایتکار اجازه ندهند برای استفاده و رسیدن به نقشه های شوم و پلید خودش، از خاک وطن ما سوء استفاده نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار