افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

تجمع اعتراضی شماری از افسران تنقیص شده اردوی ملی در مقابل ساختمان ولایت هرات

شماری از افسران تنقیص شده اردوی ملی در یک حرکت اعتراضی در هرات، وزارت های دفاع و مالیه را متهم کردند که بر خلاف مصوبه شورای وزیران عمل کرده و معاش آنان را پرداخت نمی کند.

معترضان که شمارشان به ۱۰۰ تن می رسید دیروز در مقابل ساختمان ولایت هرات تجمع کرده و مدعی شدند که با وجود مصوبه شورای وزیران مبنی بر پرداخت معاش افسران تنقیص شده، به حقوق خود دست نیافته‌اند.

غلام دستگیر، باشنده قریه پاشتان ولسوالی کرخ و از جمله معترضان گفت که مطابق با مصوبه شورای وزیران که در ماه عقرب سال جاری نشر شد، به وزارت‌های دفاع و مالیه هدایت داده شده است تا طی چهار قسط و در اسرع وقت معاش افسران تنقیص شده را بپردازند.

اما به گفته وی، معاش افسران معترض که مربوط به سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ می شود تا اکنون پرداخت نشده است.

غلام دستگیر افزود:» ما دیروز به مقام ولایت آمدیم تا به مشکلات ما رسیدگی شود، ما با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم اما حکومت معاش ما را پرداخت نکرده است؛ ما نمره زمین و حقوق خود را می‌خواهیم. «

احمد ملکی، یکی دیگر از معترضان که باشنده ولسوالی گلران است گفت:» از سال ۱۳۸۳ تاکنون معاش ما داده نشده، حقوق تنقیصی ما هر ماه ۱۵۰۰ افغانی می شود اما حکومت هیچ توجهی به ما نمی کند و معاش را هم پرداخت نکرده است. «

اما اصیل الدین جامی معاون والی هرات گفت که مقام ولایت موضوع نپرداختن معاش این افسران را با مقام های مربوط در مرکز کشور شریک خواهد ساخت.

وی در عین حال افزود که اداره محلی بخاطر رسیدگی به مشکل مسکن این افسران نیز تلاش می‌کند و در آینده نزدیک نمرات رهایشی برای آنان توزیع خواهد شد.

معاون ولایت اما با تائید مشکلات اقتصادی این قشر افزود که با بهره برداری از بند سلما و پروژه تاپی زمینه اشتغال شمار زیادی از آنان مساعد خواهد شد.

جامی افزود که درحال حاضر بیش از یک هزار افسر تنقیص شده در هرات زندگی می‌کنند و بیشتر آنان با مشکلات اقتصادی مواجه هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار