- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

تجلیل از هفته شهدا توسط وزارت مبازه علیه مواد مخدر

%d8%b3%db%8c%d8%af-%d9%81%db%8c%d8%b5%d9%84-%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86%db%8c

 

روزگذشته مراسم بزرگداشت شهدا با حضور معین مالی و اداری و سایر کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر در تالار کنفرانس های این وزارت برگزار شد.

 

وزارت مبارزه علیه مواد مخدر از هفته شهدا با تدویر کنفرانس و بازگو نمودن خاطرات و آرمانهای شهدا تجلیل به عمل آورد.

 

سید فیصل حسینی معین مالی و اداری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر سخنانش را با قرائت آیات شریف: ” سست نشوید و اندوهگین مباشید، شما برترید، اگر هستید مومنان!” آغاز نموده و با مخاطب ساختن حاضرین گفتند: به یقین میدانم که فرزندان و ورثه شهدا اینجا حضور دارند چون افغانستان مهد و پرورشگاه شهدا است؛ اگر ما از شهدا و مقام ایشان تجلیل کنیم یا نکنیم خداوند در کتاب پاک خود به آنها منزلت بالایی داده و آنها را مبرا از هر رنگ و قوم دانسته است.

 

آقای حسینی با برشمردن نام و یاد تک، تک شهدا و صدها هزار شهید گمنام افغانستان اضافه نمودند: هرقدر  برنامه های مجلل برای شهدا بگیریم نمیتوانیم حق شهدا را  ادا کنیم، این فقط پاسداری و قدردانی از کارنامه های شهدا است و بهترین کاری که میتوانیم برای شهدا انجام دهیم  پاسداری از معنای شهید، تعریف شهادت و تعقیب راه و آرمانهای بر حق آنها میباشد.

 

ایشان علاوه نمودند: حس وطندوستی، غرور ملی، آزادمنشی، افتخار، عزت و پی بردن به اقتدار ملی، سرنماندن به مادیات و سایر ارزش های معنوی از آرمان های شهدای افغانستان بود و هست؛  بر تک، تک ما لازم است تا با احترام به شهدا، آرمانهای آنها را نیز تعقیب کرده و خاطرات آنها را که افتخارات ما هستند در سینه های مان زنده نگهداریم و به آینده گان ما نیز انتقال دهیم چون ملتی که افتخارات خود را فراموش کند یک ملت مرده است.

 

معین مالی و اداری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر گفتند که من در صحنه بودم ، حضور داشتم و میدیدم که بسیاری از دوستان قهرمان ملی از کندهار و نقاط مختلف مشرقی، جنوبی و غرب افغانستان بود که در جبهه های دیگر در رهبری و جبهه های جنگ حضور داشتند و همچنان شهید مزاری، شهید عبدالحق و سایر شهدا فکر و آرمانشان فرا قومی و فرا ملی بود.

 

ایشان از اشتراک کننده گان خواست تا بخاطر اتحاد و همبستگی تلاش نموده و همان قسمی که در روزهای دشوار در کنار هم ایستاده بودند، در روزهای خوشی هم نگذارند تا دشمن آنها را متفرق بسازد.

 

آقای حسینی از شهدای حادثه انتحاری کابل و نیروهای امنیتی یاد نموده و به ارواح شان دعای خیر نمودند.

 

مولانا سید مجیب الرحمان شهاب از دیگر سخنرانانی بود که در مورد منزلت شهید و مقام شهادت در نزد خداوند با قرائت آیات شریف سخن گفته و علاوه نمودند که باید شهدا را از هدفی که بخاطر آن شهید شدند بشناسیم و در بین انسانها خداوند برخی را خاص ساخته و آنها کسانی هستند که بخاطر حقوق مستضعفین به پا می خیزند که کسی دیگر نیستند جز شهدا.

 

قابل یادآوری است که این بزرگداشت به تاریخ 17 سنبله سال 1395 خورشیدی با حضور سید فیصل حسینی معین مالی و اداری و سایر کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر درتالار کنفرانس های این وزارت برگزار شد.