افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 23 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

تجلیل ازپنجمین سالگرد تأسیس خانۀ ادبیات کودک در کابل

کابل

 

روز گذشته مراسم تجلیل از پنجمین سالگرد تأسیس خانۀ ادبیات کودک در کابل برگزار شد.

 

مسئولین خانۀ ادبیات کودک، تعلیم، تربیه، مطالعه و مصروفیت مناسب در راستای انکشاف سالم فکری و اخلاقی کودک را مهم خوانده، می‌گویند که اگر این سهولت ها برای اطفال فراهم شود، آنها می‌توانند در آینده افراد مفید برای جامعه و کشور ببار آیند.

 

اجمل تورمان رئیس “خانۀ ادبیات کودک” در این نشست گفت، طی یک سال گذشته در قسمت غنامندی ادبیات کودک کارهای قابل توجۀ صورت گرفته است.

 

وی گفت که اگر حکومت در این قسمت با وی کمک کند یا نکند وی نظر به عشق وعلاقۀ که دارد، برای غنامندی ادبیات کودک کار خواهد کرد.

 

وی افزود:

 

“ما خانه هستیم اما خانه خیالی، نه دیوار داریم و نه چت، حکومت که باید از ما حمایت می‌کرد، تا کنون نه کرده است. ما هنوز هم روی سرک هستیم و به کار خود ادامه می‌دهیم.”

 

آقای تورمان گفت، برای غنامندی و مروج کردن ادبیات کودک نشست های مسلکی دانشمندان، سیمینار ها و جلسات تشویقی برای اطفال راه اندازی شده، یک تعداد کتاب ها به چاپ رسیده و هم چنان یک صفحۀ فیسبوک اختصاص یافته که از آن در قسمت ترویج و غنامندی ادبیات کودک کار گرفته می شود و نتیجه هم داده است.

 

رئیس خانه ادبیات کودک افزود که اگر با این پروسه کمک مالی و تخنیکی صورت گیرد، سبب ایجاد تغییرات مثبت در اذهان اطفال خواهد شد.

 

در این حال کمال سادات سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ خانه ادبیات کودک را برای انکشاف فکری سالم اطفال مهم خوانده، تعهد کرد تا با این پروسه کمک کند:

 

” ما به تمام معنی با آنان همکار هستیم و می‌خواهیم این پروسه بیشتر انکشاف یابد، همچنان می خواهیم که با موسسه های بین‌المللی مثل سیف دچلدرن، یونیسف و سایر موسسات تماس گرفته شده و توجه آنان جلب گردد، تا زمینه آموزش اطفال در تمامی نقاط افغانستان فراهم گردد.”

 

در این نشست رفیع الله انځور به نماینده گی از انجمن دوستی افغانستان–سویدن به خانه کودک افغانستان تبریک گفت؟

 

در پایان این نشست برای تشویق شماری از کودکان برای آنان تحسین نامه ها نیز توزیع شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار