افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

تثبیت هویت و توزیع تذکره برای مهاجران افغان مقیم ایران در آغاز هفته آینده

نصیر احمد اندیشه

تیم های تخنیکی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس غرض ثبت نام،  تثبیت هویت و توزیع تذکره در آغاز هفته آینده کار شان را در مراکز ثبت آغاز می نمایند.

دکتور نصیر احمد اندیشه معین وزارت امور خارجه با معیتی آقای همایون محتاط رئیس عمومی اداره ثبت احوال نفوس افغانستان در دیدار با نمایندګان اقشار مختلف مهاجرین افغانستان مقیم تهران و شهرهای حومه آن رایزنی ها را جهت آغاز مرحله اول ثبت نام تثبیت هویت و توزیع پاسپورت های ماشین خوان برای افغانهای مقیم ایران در مقر سفارت افغانستان در تهران به انجام رسانید.

هیئت از آمادگی های تخنیکی آغاز مرحله اول در بخش قونسلی سفارت  و از کار امتحانی دیتابیس و تکنالوجی جدید دیدن بعمل آورده  و پیرامون جزئیات مرحله دوم و گسترش مراکز ثبت نام و تثبیت هویت به ولایات و شهرهای دیگر ایران و آنلاین ساختن سیستم با متخصصین بخش قونسلی و تخنیکی سفارت و نمایندگان افغانها بحث و تبادل نظر نمود و خاطر نشان گردید که مرحله اول پروسه متذکره نسبت به آمادگی های قبلی در جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان مقیم مشهد نیز همزمان آغاز می گردد.

همچنان هیئت اطمینان داد که تیم های تخنیکی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس غرض ثبت نام،  تثبیت هویت و توزیع تذکره در آغاز هفته آینده کار شان را در مراکز ثبت آغاز می نمایند.

یاد آوری گردید که پروسه متذکره در حوزه کشور های عربی  قبلا آغاز گردیده  و عنقریب در نمایندگی های قونسلی افغانستان در پاکستان نیز شروع به کار خواهد کرد.

طي اين سفر معين وزارت امور خارجه با آقای حسن قشقاوی معاون وزير امور خارجه ايران در امور قنسولی و آقای حسين ذوالفقاری معاون وزارت كشور (داخله) ايران ديدار و روی مسائل مربوطه بحث و تبادل نظر نمودند.

 

  1. mina :

    با سلام و خسته نباشید برای تثبیت هویت باید ب چ سایتی رجوع کرد ایابا انجام تثبیت هویت تذکره و پاسپورت صادر میشود ایا برای ثبت نام تثیت هویت با ب سفارت افغانستان در تهران رجوع کرد یا اینترنتی انجام بدهیم لطفا سایتشو اعلام کنید با تشکر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار