افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

تا زمانی که تهدید هست، می مانیم!!

 

سفیر امریکا در کابل می گوید عملیات جنگی نیروهای این کشور تا پایان سال 2014 میلادی در افغانستان ادامه خواهد یافت.

سفارت امریکا در کابل در اعلامیه ای از قول رایان کراکر سفیر این کشور نگاشته است که عملیات جنگی نیروهای امریکایی تا زمانی در افغانستان ادامه می یابد که این کشور دوباره پناهگاه امنی به شبکه القاعده و سایر گزوههای تروریستی مبدل نشود.

آقای کراکر همچنان گفته است که هیچ تغییر در استراتژی واشنگتن در قبال نبرد افغانستان به میان نیامده است.

درحالی که نگرانی ها نسبت به خروج زود هنگام نیروهای خارجی از افغانستان با اظهارات اخیر لیون پنیتا وزیر دفاع امریکا مبنی بر تعیین نقش نیروهای این کشور بالا گرفته است سفارت امریکا در کابل می گوید، عملیات جنگی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان تا پایان سال 2014 میلادی ادامه خواهد یافت.

سفارت امریکا در کابل از قول رایان کراکر سفیر این کشور گفته است که امریکا تا زمانی به حمایتش از افغانستان ادامه می دهد که این کشور بار دیگر به لانه امنی به شبکه القاعده و سایر گروههای شورشی مبدل نشود تا منافع مردم افغانستان، ایالات متحده امریکا و متحدین هردو کشور را تهدید کند.

آقای کراکر گفته است که جامعه جهانی به تعهداتی که در اجلاس لیزبون نموده است عمل می کند و از همین رو عملیات جنگی نیروهای خارجی تا پایان سال 2014 میلادی در افغانستان ادامه خواهد داشت.

سفیر امریکا در کابل صلح و امنیت در افغانستان را به سود کشورهای منطقه و جهان می خواند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که لئون پانیتا، وزیر دفاع امریکا روز چهارشنبه هفته گذشته از هدف واشنگتن برای پایان نقش نظامی خود در افغانستان تا نیمه دوم سال 2013 میلادی خبر داده و اعلام کرده بود که ارتش این کشور از سال آینده میلادی، نقش نظامی خود را به نقش حمایتی، آموزش نیروهای افغانستان و مشوره تغییر می‌دهد.

این در حالیست که مقامات دولت امریکا که رهبری حمله ناتو در افغانستان در سال ۲۰۰۱ را برعهده دارد، پیشتر اعلام کرده بودند که تا پایان سال ۲۰۱۴ اکثر نیروهای جنگی خود را از افغانستان خارج خواهد کرد.

برخی از تحلیلگران بر این باورند در حالیکه آمریکا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۱۲ قرار دارد، بارک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا را بر آن داشته که با اعلام چنین مطلبی، محبوبیت از دست رفته خود را در نزد مردم امریکا به دست آورد و بتواند حمایت مردم کشورش در انتخابات را جلب کند.

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار