افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 8 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تاکید وزاری خارجه پاکستان و چین بر حل سیاسی مسایل افغانستان

پاکستان چین

همزمان با سفر وزیر امور خارجه پاکستان به چین، دو کشور بار دیگر توافق و تاکید کردند که مسایل منطقه از جمله مشکلات افغانستان فقط باید از طریق روش های سیاسی حل و فصل شود و راه حل نظامی هرگز گره گشا نخواهد بود.

خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان با هدف مشورت با مقامات چینی درباره راهبرد جدید امریکا در افغانستان و جنوب آسیا، عصر روز گذشته عازم پکن شد و ضمن دیدار و گفت وگو با وانگ یی همتای چینی خود، دو طرف با حضور در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

براساس راپور رسانه های رسمی دولت پاکستان، خواجه محمد آصف در کنفرانس خبری یاد شده تاکید کرد که دو کشور بار دیگر توافق کردند مسایل و مشکلات افغانستان باید اساسا از روش های سیاسی و صلح آمیز حل و فصل شود و هیچ گونه راه حل نظامی برای افغانستان وجود ندارد.

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد که صلح و ثبات افغانستان از اهمیتی حیاتی برای صلح و ثبات منطقه برخوردار است.

وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه سفرهای منطقوی خود با هدف مشورت با مقامات کشورهای منطقه درخصوص راهبرد جدید امریکا در افغانستان، قرار است طی دو سه روز آینده، به تهران سفر کند. وی در تهران علاوه بر ملاقات با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود، دیدار با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران را نیز در دستور کار دارد.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین نیز تاکید کرد که امنیت افغانستان، به سود پاکستان، چین و تمام منطقه است.

وی همچنین اعلام کرد که نخستین نشست سه جانبه چین-پاکستان-افغانستان پیش از پایان سال جاری عیسوی به میزبانی چین و با هدف گفت و گو در خصوص مسایل افغانستان و منطقه برگزار خواهد شد.

تاکید پاکستان و چین بر حل سیاسی مسایل افغانستان در شرایطی است که امریکا در چوکات راهبرد جدید خود در افغانستان و جنوب آسیا، تصمیم به اعزام هزاران نیروی نظامی جدید به افغانستان گرفته است؛ اقدامی که پاکستان و چین من‌حیث دو کشور فعال در حوزه کمک به حل سیاسی مسایل افغانستان به شدت با آن مخالف استند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار