- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

تاکید علمای افغانستان بر همکاری مردم با نیروهای امنیتی

عالمان دین

 

شماری از اعضای شورای علما از مردم و ملا امامان مساجد می‌خواهند تا در راستای تأمین امنیت با نیروهای امنیتی افغان همکاری نمایند.

 

اعضای این شورا روز گذشته در کنفرانس ملی تحت نام تقویت روابط جامعه با نیروهای امنیتی در امر مبارزه با افراط گرایی گفتند، علما می‌توانند از طریق منابر و مساجد مردم را تشویق نمایند تا از نیروهای امنیتی افغان حمایت کنند.

 

مولوی عبدالخبیر چچکه عضو شورای سراسری علمای افغانستان در این مورد گفت:

 

” برگزاری چنین کنفرانس‌ها مثبت است اشتراک علمای کرام و مردم زیرا مردم اگر آگاه شوند از این مسئله مردم آماده می‌شوند تا از نیروهای امنیتی خود شان دفاع کنند زیرا نیروهای امنیتی اولاد خود شان است امنیت شان را تأمین می‌کند.”

 

آقای چچکه همچنان گفت، نیروهای امنیتی افغان در نقاط مختلف کشور بخاطر خنثی سازی حملات مخالفین مسلح دولت آماده قربانی هستند و باید از آنان حمایت همه جانبه از سوی مردم صورت گیرد.

 

پیش از این نیز شماری از فعالان مدنی، علمای دین و مردم عام با برگزاری نشست‌ها در کابل و شماری از ولایات حمایت شان را از نیروهای امنیتی افغان اعلام کرده‌اند.

 

در همین حال مقامات وزارت دفاعمی‌گویند، با آنکه نیروهای امنیتی افغان با توانایی کامل بخاطر تامین امنیت تلاش می‌نمایند اما اگر مردم با آنها همکاری نمایند مخالفین مسلح بسیار زود سرکوب می‌شوند.

 

حبیب الرحمن افضل به نمایندگی از وزارت دفاع در این کنفرانس گفت، در جای که مردم با نیروهای امنیتی همکاری می‌کنند آنان پیروزی بیشتری را نصیب شده‌اند.

 

وی افزود:

 

” در جایکه مردم با ما است ما در آنجا پیروز هستیم نصرت الهی یکجا با مردم اگر با این سلاح و تخنیک یکجا شود هیچکس ما را شکست داده نمی‌تواند ما از مردم خود صمیمانه دعوت می‌کنیم تا در پهلوی اردو و نیروهای امنیتی شان قرار گیرند هر گاه مردم با ما باشد ما پیروز می‌شویم.”

 

از سوی هم جنرال اسد الله که به نمایندگی از وزارت داخله صحبت می‌کرد گفت، نیروهای پولیس با حمایت و همکاری مردم همواره بخاطر تأمین امنیت در کشور فعالیت می‌کنند.

 

وی تأکید ورزید که حمایت بیشتری مردم از نیروهای امنیتی افغان سبب نزدیکی آنان با مردم شده و روحیه آنان را به گفته وی در امر مبارزه با تروریزم تقویت می‌کند.