افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 24 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

تاکید سناتور امریکایی بر ادامه حضور قوای امریکا در افغانستان

امریکا

سناتور امریکایی با اشاره به وضعیت حضور نظامیان این کشور در افغانستان اظهارداشت: تا زمانی که طالبان و گروه تروریستی داعش در این کشور وجود دارند، حضور نظامیان امریکایی نیز لازم است.

«جینی شهین» سناتور امریکایی اعلام کرد: هنوز هم دولت اوباما مشغول ارزیابی کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان در سال آینده میلادی است.

وی اظهار داشت: برخی از قومندانان ارشد نظامی امریکایی قصد دارند کاهش نیروهای این کشور در افغانستان را براساس اوضاع داخلی بپپذیرند.

شهین خاطرنشان کرد: کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان می‌تواند بر حمایت اردوی این کشور و آموزش نیروهای افغان نیز تأثیرگذار باشد.

در ادامه جینی شهین به صدای امریکا گفت: تا زمان که طالبان و گروه تروریستی داعش در افغانستان وجود داشته باشد، حضور نیروهای امریکایی در افغانستان الزامی است.

این سخنان در حالی از سوی این سناتور امریکایی مطرح می‌شود که اخیرا باراک اوباما رییس‌جمهور این کشور در پلانی جدید از افزایش اختیارات نیروهای امریکایی و گسترش حملات هوایی در افغانستان خبر داد.

براساس جدول زمانی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، قرار است 9800 نظامی امریکایی که در افغانستان حضور دارند به 5500 نفر تا سال آینده میلادی کاهش یابند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار