افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

تاکید سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ بر حفاظت و نگهداری از میراث های فرهنگی

پوهاند محمد رسول باوری

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت، زمانی ما میتوانیم به جهان ثابت کنیم که دارای فرهنگ غنی و تاریخی هستیم که از میراث های فرهنگی خود مواظبت نموده و آن را به جهانیان به صورت بهتر معرفی کرده بتوانیم.

پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در نشستی با  مسولان رسانه ها، از آنان خواست که از طریق نشرات شان در رابطه حفظ و نگهداری میراث های فرهنگی برای مردم آگاهی دهند.در این نشست سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطر نشان ساخت که معرفی میراث های فرهنگی حفظ  و نگهداری آن وظیفه یک ارگان خاص نبوده بلکه مربوط تمام مردم افغانستان میباشد.

وی افزود که میراث های فرهنگی هویت ملی ما است و شما رسانه میتوانید با نشر برنامه های خاص ذهنیت مردم را روشن بسازد تا در حفظ، نگهداری و حمایت از میراث های تاریخی کشور تلاش نمایند.

سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ گفت، زمانی ما میتوانیم به جهان ثابت کنیم که دارای فرهنگ غنی و تاریخی هستیم که از میراث های فرهنگی خود مواظبت نموده و آن را به جهانیان به صورت بهتر معرفی کرده بتوانیم.

وی اضافه کرد که روشن ساختن ذهن مردم در حفظ، نگهداری و حمایت از میراث های فرهنگی، تنها وظیفه وزارت اطلاعات وفرهنگ نبوده بلکه ما به همکاری رسانه ها و مردم افغانستان در این زمینه نیاز داریم .

همینگونه در این نشست سید آقا حسین سانچارکی معین امور نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت کرده گفت که میراث های فرهنگی کشور، از جمله سرمایه های بزرگ مادی، معنوی و تاریخی افغانستان میباشد، حفاظت و نگهداری آن مسولیت هر فرد کشور و بخصوص رسانه ها، از طریق آگاهی دهی برای مردم میباشد.

وی تاکید کرد که رسانه ها باید در نشرات شان بیشتر وحدت ملی، ارزش های ملی و اسلامی و همچنان  فرهنگ افغانی را بیشتر در نظربگیرند و از نشر مطالب که باعث خدشه دار شدن روحیه ملی میشود، خود داری نمایند .

در اخیراین نشست شماری ازمسولان رسانه ها همکاری شان را با وزارت اطلاعات وفرهنگ، بخصوص در زمینه آگاهی دهی برای مردم در رابطه به حفظ و نگهداری میراث های فرهنگی کشور، از طریق رسانه  و برنامه های ویژه شان، ابراز کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار