افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

تاکید رئیس جمهور بر مبارزه با مواد مخدر در افغانستان

اشرف غنی

 

رئیس جمهور غنی شام دیروز دوشنبه با والی های ۳۴ ولایت کشور و قوماندانان قول اردوها، نیرو های پولیس و مقام های قوماندانی های امنیه از طریق کنفرانس ویدیویی صحبت کرد و روی مبارزه با کشت کوکنار و تولید مواد مخدر و همچنان همکاری نزدیک اداره های مختلف در این راستا تأکید ورزید.

 

رئیس جمهور اشرف غنی از والی ها و سایر مقامات افغان خواسته تا قانون مبارزه با مواد مخدر و برنامه ملی مبارزه با این پدیده را عملی کنند.

 

این برنامه ها از سوی وزارت مبارزه با مواد مخدر تهیه شده و در آن روی همکاری مشترک اداره های مختلف دولتی تأکید صورت گرفته است.

 

بر اساس برنامه ملی مبارزه با مواد مخدر، کشت کوکنار باید سالانه حداقل پنج درصد کاهش یابد.

 

در خبرنامه ارگ آمده‌است، رئیس جمهور غنی شام دیروز دوشنبه با والی های ۳۴ ولایت کشور و قوماندانان قول اردوها، نیرو های پولیس و مقام های قوماندانی های امنیه از طریق کنفرانس ویدیویی صحبت کرد و روی مبارزه با کشت کوکنار و تولید مواد مخدر و همچنان همکاری نزدیک اداره های مختلف در این راستا تأکید ورزید.

 

ارگ به نقل از رئیس جمهور افغانستان می‌نویسد، بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر و برنامه عملی مبارزه با این پدیده، واحد های اول و دوم اداره های دولتی مکلف استند تا در هماهنگی با ارگان های سکتوری، برای جلوگیری از کشت کوکنار و تولید مواد مخدر تلاش کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار