افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

تاکید رئیس جمهور بر اعمال تغییرات بنیادی در مدیریت آب و برق کشور

آب و برق

 

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان خاطر نشان کرد که هر ولایت ضرورت نخست اش آب و برق است و حکومت تغییر بنیادی را در مدیریت آب و برق می خواهد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته طی نشستی با هیات رهبری وزارت انرژی و آب، مشکلات موجود در زمینه اعمار بندها و ساختار آن وزارت را مورد بررسی قرار داد.

در این نشست که در ارگ انجام شد، مسئولین وزارت انرژی و آب گفتند که وزارت مذکور ۱۱۱ بند را مطالعه کرده و بعداً کار ساختمان ۲۱ بند در اولویت قرار داده است.

آنان گفتند که وزارت مذکور بررسی های خود را در رابطه به اینکه این بندها به چه اندازه زمین را زیر آب می کند و به چه مقدار برق تولید خواهد کرد، نیز انجام داده است.

رئیس جمهور غنی پس از استماع معلومات هیات رهبری وزارت انرژی و آب گفت که وزارت انرژی و آب نیاز به یک سرمایه گذاری دارد، قوای بشری در افغانستان موجود است و با ایجاد یک سیستم می توانیم این قوه را جذب و به کار اندازیم.

رئیس جمهور خطاب به آنان گفت که مردم از شما تحرک بیشتر می خواهند و شما وظیفه دارید، تا یک تصویر واضح از مدیریت و ظرفیت این وزارت ارائه کنید.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان خاطر نشان کرد که هر ولایت ضرورت نخست اش آب و برق است و حکومت تغییر بنیادی را در مدیریت آب و برق می خواهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار