افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

تاکید دکتور عبدالله عبدالله بر نقش برجسته علما در تحکیم وحدت ملی

دیدار با علمای کرام

رییس اجراییه کشور در دیدار با علما تصریح کرد که برای زدودن عوامل بحران و ناامنی به ویژه مبارزه با بی‌ عدالتی و تعصبات قومی نقش علمای کرام قابل توجه می‌باشد.

دکتور عبدالله عبدالله بعد از ظهرروز گذشته در دیدار با شماری از علمای کرام و روحانیونِ کشور از آنان خواست که در ایام ماه مبارک رمضان پیام وحدت ملی و یکپارچگی را فریاد زنند.

دکتور عبدالله عبدالله که در جمع علمای بزرگ پایتخت سخن می‌زد، گفت که بی عدالتی و تعصبات قومی به خیر و صلاح مملکت نبوده و پیامد سنگین دارد و باید برای جلوگیری از آن به‌صورت اساسی پرداخته شود.

او تصریح کرد که برای زدودن عوامل بحران و ناامنی به ویژه مبارزه با بی‌ عدالتی و تعصبات قومی نقش علمای کرام قابل توجه می‌باشد.

رییس اجراییه کشور با اتحاف دعا به روح شهدای حوادث اخیر اظهار داشت که مردم افغانستان روزهای سختی را سپری می‌کنند و بیشتر از هر زمان به وحدت ملی نیازمند هستند.

در این دیدار علمای کرام با تقبیح حملات تروریستی و جتایکارانهٔ اخیر به خصوص حمله انتحاری در جریان نماز جنازه محمد سالم ایزدیار گفتند که این عمل قبیح در هیچ دین و آیینی قابل پذیرش نیست.

آنان افزودند: دشمنان افغانستان در پشت این حوادث توطئه‌ها و دسیسه های خطرناک را دنبال می‌کردند تا به نفاق و تفرقهٔ قومی دامن بزنند؛ اما موفق نشدند.

همچنان علمای کرام بر مبارزه با تعصبات قومی، فساد اداری، شناسایی موانع صلح، وحدت ملی، حل اختلافات سیاسی و حفظ ارزش‌های اسلامی تاکید ورزیده و گفتند که در این موارد با حکومت وحدت ملی همکاری می‌کنند.

سپس رییس اجراییه حکومت وحدت ملی با ابراز قدردانی از تلاش‌های علمای کرام گفت که سیاست‌ها و تحرکات قومی، بی عدالتی و تلاش برای حذف دیگران کشور را به طرف بحران می‌برد و به کسی اجازه این کار را نمی‌دهد.

دکتور عبدالله عبدالله افزود که رهبری حکومت وحدت ملی توصیه‌های علما را در تمام عرصه‌ها مد نظر داشته و بر نقش موثر آنان باور دارند.

در اخیر، رییس اجراییه کشور از علمای کرام خواست که در ایام ماه مبارک رمضان صدای شان را برای تحکیم وحدت ملی و جلوگیری از نفاق عمومی بلند کنند؛ زیرا متشنج شدن اوضاع به نفع هیچ‌کس نیست.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار