افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

تاکید دولت بر تعیین میزبان مذاکرات با طالبان

دولت افغانستان بر این موضوع تاکید می کند که میزبان مذاکرات با طالبان را تعیین کند.

حکومت اعلام کرده که آماده است که در یکی از کشور های اسلامی با مخالفان مسلح خود گفت و گو کند، اما مشروط بر اینکه کشور میزبان این گفت و گو ها را دولت افغانستان مشخص کند.

ترکیه و عربستان سعودی از کشور هایی است که مقامهای دولتی، علاقه دارند میزبان گفت و گو های دولت افغانستان و مخالفانش باشد.

زلمی رسول وزیر خارجه افغانستان در واکنش به گزارشهایی مبنی بر احتمال ایجاد یک دفتر سیاسی برای گروه طالبان در قطر گفته است که هر نوع تلاشی که حکومت افغانستان در آن دخیل نباشد دخالت در روند صلح تلقی خواهد شد.

اظهارات زلمی رسول، واکنش به این خبر می باشد که گویا قرار است دفتری برای طالبان در قطر ایجاد شود.

دولت تاکید کرده است که آماده است روند مذاکرات با مخالفان مسلح را در یکی از کشور های اسلامی دنبال کند، اما در هر جا و هرکشوری که دولت افغانستان آن را به عنوان میزبان این گفت و گو ها مشخص کند.

زلمی رسول، وزیر خارجه روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت برنامه گفتگو با مخالفان در بیرون از افغانستان در دست بررسی است و به همین منظور سفیر افغانستان در قطر برای مشورت به کابل فرا خوانده شده است.

اما ناظران سیاسی، فراخوانی سفیر افغانستان از قطر را اعتراض به اینکه افغانستان به اندازه کافی در جریان فعالیت هایی که برای راه اندازی دفتری برای طالبان، در قطر قرار نگرفته است تلقی می کنند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار