- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

تاکید حکمت خلیل کرزی بر افزایش همکاری های دوجانبه میان افغانستان و ترکیه

نشست

معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان با یادآوری با اشاره به تهدیدهای مشترک علیه کشورهای منطقه، از جمله تروریزم، افراط گرایی خشونت آمیز، و اقدامات مخرب داعش، بر ضرورت افزایش همکاری ها میان دو کشور تأکید نمود.

دومین دور نشست مشورت های سیاسی میان وزارت های امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری ترکیه به ریاست معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان و معاون وزارت امور خارجه ترکیه به منظور بررسی و گفتگو پیرامون ابعاد مختلف روابط دوجانبه، همکاری های منطقه یی و بین المللی، تحولات اخیر در منطقه، چالش های امنیتی و تهدیدهای مشترک، در شهر انقره جمهوری ترکیه برگزار گردید.

 

در این نشست، حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان با یادآوری از روابط نیک، دوستانه و تاریخی میان دو کشور، از همکاری های جمهوری ترکیه در یک و نیم دهه اخیر با افغانستان سپاسگزاری نمود. موصوف همچنان با اشاره به تهدیدهای مشترک علیه کشورهای منطقه، از جمله تروریزم، افراط گرایی خشونت آمیز، و اقدامات مخرب داعش، بر ضرورت افزایش همکاری ها میان دو کشور تأکید نمود.

 

متعاقباً، آقای امید یالچین معاون وزارت امور خارجه ترکیه بر تداوم همکاری های آن کشور با افغانستان تأکید نمود، افزود که مردم و حکومت ترکیه خواهان صلح و ثبات دایمی در افغانستان بوده و از هر نوع تلاش برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان حمایت می کنند و در این راستا آماده همکاری همه جانبه می باشند.

 

در نشست مذکور، طرفین روی آخرین تحولات و موضوعات مورد علاقه در منطقه، از جمله پروسه صلح در افغانستان، حضور داعش در منطقه و تهدیدهای مشترک امنیتی، نیز صحبت و تبادل نظر نمودند.