افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

تاکید حامد کرزی بر افزایش همکاری ها میان روسیه وافغانستان

کرزی

رییس جمهور سابق کشورمان اعلام کرد که روسیه قوی‌تر تضمین‌کننده افغانستانی ایمن‌ و با ثبات می‌باشد و این دو کشور باید در زمینه‌های مختلف با یکدیگر همکاری کند.

«حامد کرزی» رییس جمهور سابق کشورمان گفت: روسیه قوی‌تر تضمین‌کننده افغانستانی ایمن و با ثبات است.

کرزی در مصاحبه با خبرگزاری «راشا تودی» ادامه داد: روسیه و افغانستان باید در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و استراتژیکی بیشتر همکاری کنند.

همچنین رییس جمهور سابق کشورمان خواستار ایجاد توافقنامه جدید امنیتی منطقوی شد که به دنبال همکاری بیشتر بین کشورهای روسیه، افغانستان، چین، هند، امریکا و متحدان او باشد.

وی بیان کرد: تقویت موضع روسیه در آسیای میانه به ثبات در منطقه و افغانستان کمک خواهد کرد.

کرزی افزود: زمانی که روسیه قوی بود، افغانستان امن بود. به این خاطر است که روسیه قوی‌تر و احیا شده که در منطقه در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی، آموزش دادن به نیروهای افغانستان با ما همکاری می‌کند، بیانگر این است که آنها ثبات را به افغانستان و برعکس به روسیه برخواهند گرداند.

وی اضافه کرد: ضعف مسکو که پس از سرنگونی اتحادیه شوروی بوجود آمد، همچنین موجب ضعیف شدن کابل شد.

حامد کرزی اظهارداشت که امریکا باید با روسیه، چین و هند برای از بین بردن تروریزم همکاری کند.

کرزی تاکید کرد: اگر این جنگ علیه تروریزم است، اگر امریکا می‌خواهد تا در آن موفق باشد، می‌دانیم که موفقیت بدست نخواهد آمد مگر اینکه به مسایلی همچون از بین بردن پناهگاههای تروریست‌ها، منابع مالی و تمام فاکتورها بپردازد.

رییس جمهور سابق کشورمان ادامه داد: اگر امریکا نمی‌تواند این کار را به تنهایی انجام دهد، باید از روسیه، چین و هند کمک بخواهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار