افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 31 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

تاکید بر نقش آموزش نیروهای پولیس ملی

سرپرست وزارت امور داخله،

روزگذشته سرپرست وزارت امورداخله، در دیدار با سفیران کشورهای بریتانیا و آسترالیا بر تقویت نیروهای پولیس ملی تاکید کرد.

ویس احمد برمک سرپرست وزارت امور داخله، ضمن قدر دانی ازتلاش و زحمات کشورهای یاد شده در جهت همکاری با نیروهای امنیتی به ویژه پولیس ملی بر گسترش همکاری های بیشتر تاکید ورزیده گفت که نیروهای پولیس ملی با گذشت زمان از تعلیمات مسلکی برخوردار گردیده اند و نیاز است تا در این راستا همکاری ها و اقدامات بیشتری صورت گیرد.

سرپرست وزارت امور داخله، بر نقش آموزش نیروهای پولیس ملی اشاره نموده تصریح کرد که این امر در جهت بهبود حاکمیت قانون، رعایت حقوق بشری شهروندان و تامین امنیت کشور از اهمیت ویژه برخوردار می باشد و نیاز است تا در زمینه آموزش نیروهای پولیس ملی بیشتر از هرزمان دیگر تلاش صورت گیرد.

وی فساد اداری را یکی از عمده ترین عامل عقب ماندگی و بی ثباتی در کشور عنوان نموده افزود که مبارزه با این پدیده زشت یکی از اولویت های کاری رهبری این وزارت به شمار می رود و در این زمینه اقدامات لازم روی دست گرفته شده است.

همچنان سرپرست وزارت امور داخله، هماهنگی نیروهای پولیس ملی با سایر نیروهای امنیتی را اصل مهم در جهت تامین امنیت کشورعنوان نموده افزود که این امر سبب سرکوب بیشتر تروریستان در کشور گردیده و بهبود آن سبب می شود تا یک دولت پاسخگو برای مشکلات امنیتی در کشور به میان آید.

در همین حال سفیران کشور های بریتانیا و آسترالیا بر گسترش همکاری های شان در جهت فراهم سازی صلح و ثبات کشور و تقویه نیروهای امنیتی به ویژه پولیس ملی تاکید نموده افزودند که در این زمینه کشور های متذکره از هیچگونه همکاری دریغ نمی نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار