افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

تاکنون برای پیامبر عزیز خود چه کرده اید؟!

مردم بسیاری در دنیا هستند که اگر پیامبر اسلام (ص) را به همان اندازه ‏ای که مسلمان ها می‏ شناسند یا حتی کمتر از آن بشناسند، عقیده و گرایش آن‏ها نسبت به اسلام و معنویت اسلامی تضمین خواهد شد و این وظیفه ای است که بر دوش همه تحصیل کردگان جامعه اعم از علما و دانشجویان است.

 

محافل مختلف بزرگداشت هفته وحدت و میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) از 12 ربیع الاول تا کنون در سراسر کشور در حال برگزاری است. بزرگداشت از مقام پیامبری که برای هدایت بشریت ماموریت یافت و انسانها را برادر و برابر دانست.

 

شکی در این نیست که بر همه مردم مسلمان افغانستان واجب است تا برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب به پا خیزند و در عین حال علمای دینی نیز با پرداختن به نقش وحدت، مردم را از ارزش و اهمیت وحدت بین ملت‎های مسلمان آگاه کنند زیرا تمام تلاش غربیها ایجاد تفرفه بین مسلمانان است. همین جنگ‎های خانمانسوزی که سه دهه در کشور ما ادامه دارد و ‎اکنون در شماری از کشورهای اسلامی در خاورمیانه جریان دارد در نتیجه تلاش کشورهای غربی است.

 

این واقعیت است که مسلمانان سالها بود که شاهدچنین فتنه های نشده بودند، دشمن ماشه سلاح خود را به دست جاهلان و متحجران به سمت مسلمانان می چکاند و سینه های مومنان را هدف قرار داده است. تروریست هایی اکنون با نام اسلام دست به آدمخواری زدند تا اربابان خود خدمت کنند و در مقابل جایگاه اسلام و مسلمانان را مخدوش نمایند.

 

اینجا است که دشمن با یک تیر چند هدف را نشانه رفت، معرفی مسلمانان به عنوان انسانهای آدمخوار و تروریست و به حاشیه رفتن جنایت های بزرگ خود در جهان به ویژه در افغانستان ستمدیده و فلسطین مظلوم. در گرماگرم کشتار مسلمانان، از بین رفتن سرمایه ها و موقعیت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از دیگر اهدافی است که غربیها در کشور ما و دیگر کشورها از جمله سوریه، لبنان، عراق و سایر مناطق اسلامی دنبال می کنند.

 

اینک زمان آن رسیده تا بار دیگر مسلمانان اعم از شیعه و سنی عقد اخوت را حول محور پیامبر صلح و رحمت (ص) مستحکم کنند زیرا عزت امت اسلامی در گرو وحدت و همدلی است، جهان اسلام به حیاتی دوباره نیاز دارد. خدای واحد، پیامبراعظم (ص)، قرآن و عترت، تجلی عینی وحدت هستند و تمسک به آنها برای وحدت جهان اسلام مهمترین نیاز امروز جامعه اسلامی است.

 

توصیه‏ بزرگان دین به همه مسلمانان عالم این است که روی ابعاد شخصیت پیامبر و زندگی و سیره و اخلاق آن حضرت و تعالیمی که از آن بزرگوار ماثور و منصوص است، کار زیادی بشود. بعد از دوران قرون وسطی که در دنیای مغرب زمین و مسیحیت، تهاجم تبلیغاتی وسیعی نسبت به شخصیت رسول اکرم (ص) انجام گرفت و دشمنان سوگندخورده‏ اسلام فهمیدند که یکی از راه های مبارزه با اسلام این است که چهره‏ نبی مکرم اسلام را مخدوش کنند و کارهای زیادی هم در این زمینه انجام گرفت، تا امروز که دشمن به نحو مستمر و با شیوه‏ های مختلف، روی امحای شخصیت پیامبر از ذهن های آزادگان عالم کار کرده است.

 

مردم بسیاری در دنیا هستند که اگر پیامبر اسلام (ص) را به همان اندازه‏ای که مسلمان ها می‏ شناسند یا حتی کمتر از آن بشناسند، عقیده و گرایش آن‏ها نسبت به اسلام و معنویت اسلامی تضمین خواهد شد و این وظیفه ای است که بر دوش همه تحصیل کردگان جامعه است تا ابعاد گوناگون وجود آن بزرگوار مثل اخلاقیات و روش حکومت و مردم‏داری و عبادت و سیاست و جهاد و تعلیمات خاص را مورد توجه قرار دهند و نه فقط با نوشتن کتاب، بلکه با کار هنری و تبلیغی و با شیوه‏ های جدید و با استفاده از تکنیک های موجود این کار را در سراسر جهان انجام دهند.

 

خلاصه کلام اینکه سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) بهترین فرصت برای یادآوری وحدت مسلمانان است، حضرت محمد(ص) الگوی الهی برای بشریت است، بنابراین باید راه آن حضرت را با وحدت وهمدلی ادامه دهیم و نگذاریم دشمنان قسم خورده به اهداف شوم خود برسند و در این میان نیز از وظیفه ای که در قبال پیامبر اکرم (ص) و دین مبین اسلام غافل نشویم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار