افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 27 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

تاوان اهانت به قرآن برای آمریکا سنگین می باشد!

یک رسانه غربی نوشت: همزمان با افزایش خشم مسلمانان در افغانستان در پی قرآن سوزی توسط گروهی از نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی بگرام واقع در شمال کابل، حوادث دیگری نیز در این کشور رخ داد که تاوان سنگینی برای کاخ سفید محسوب می شود.
مجله تایم در گزارشی تحلیلی نوشته است: در پی این قرآن سوزی، حادثه سخت دیگری روابط دولت کابل را با ایالات متحده تحت تأثیر قرار داد.
بعدازظهر شنبه، یکی از کارکنان وزارت داخله کشوردر مرکز این وزارتخانه در کابل به دو مستشار آمریکایی آتش گشود و با شلیک به سر این دو آمریکایی، آنها را به کام مرگ کشاند.

“صدیق صدیقی” سخنگوی وزارت داخله کشورمان در گفتگو با مجله تایمز گفت: تعقیب شخص ضارب در سراسر کشور در جریان است.

از زمان انتشار این خبر، حدس و گمانه زنی ها بر بر سر این است که آیا شخص ضارب “نفوذی شورشی” بوده و یا فقط به علت خشم از قرآن سوزی مرتکب این عمل شده است.

صدیقی ایده نفوذی بودن ضارب را تکذیب کرد و گفت: روشن است که گروه های شورشی قادر به نفوذ به درون دولت به این شکل نیستند.

وی افزود: این وزارتخانه بسیار مکان امن و آرامی بوده است، و شاهد این گونه حوادث در گذشته نبوده ایم.
این وزارتخانه همچنین در بیانیه‌ای وعده دستگیری فرد ضارب را داده است.

البته خبرها حاکی است که گروه شبه نظامیان آمریکا که از سال‌ها پیش تاکنون به جنگ با نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و نیروهای افغان می‌پردازند، مسوولیت تیراندازی در وزارت کشور را عهده‌دار شده است.

آمریکا نیز اتباع خود را در سراسر این کشور که تحت خدمت دولت افغانستان هستند، فراخواند. در همین حال انگلیس نیز در اقدامی مشابه غیرنظامیان تابع این کشور را در افغانستان فراخواند.

در پی ناآرامی ها و اعتراض ها به اقدام توهین آمیز نظامیان آمریکایی نسبت به قرآن مجید، آمار کشته ها در مجموع به 30 نفر رسیده است که در این میان نام چهار سرباز آمریکایی دیده می شود.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار