افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 30 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

تامین آب برای۷۰۰هکتار زمین زراعتی با اعمار سربند کانال قریه مجغندک ولسوالی کرخ هرات

سربند

برنامه حمایت از سازگاری با تغییر اقلیم وزارت زراعت، آبیاری و مالداری که توسط صندوق تسهیلات محیط زیست جهانی (GEF) و برنامه انکشافی بین الملل (UNDP) تمویل میگردد، با اعمار سربند کانال قریه مجغندک ولسوالی کرخ ولایت هرات زمینه  آبیاری۷۰۰هکتار زمین زراعتی را مساعد نود.

این پروژه توسط یکی از شرکت های ساختمانی تطبیق گردیده است که هزینه ساخت آن به حدود چهار و  نیم میلیون افغانی میرسد. اعمار این سربند زمین های زراعتی قریه جات قلعه حاجی محمود،  قلعه سرخه،  قلعه نوراحمد خان، مجغندک علیا و سفلی تحت آبیاری قرار میدهد.

 

دهاقین مستفید شده از این پروژه با ابراز خشنودی در افتتاح این سربند گفتند که در گذشته با مشکلات جدی در اثر سرازیر شدن سیلاب ها و تخریب زمین های زراعتی شان مواجه بوند که اکنون این مشکل شان مرفوع گردید.

 

در مراسم افتتاحیه این پروژه محترم عبدالرحیم داود رحیمی رئیس عمومی پروژه حمایت از سازگاری با تغییر اقلیم، مسوولان اداره زراعت، هیئت رهبری ولسوالی کرخ، روسای شورای انکشافی ولسوالی و قریه جات مربوطه حضورداشتند.

 

اشتراک کننده گان اعمار همچو سربند های آبیاری را برای رشد و توسعه سکتورزراعت ارزنده دانسته و از اهالی قریه جات خواستند تا در راستای حفظ و مراقبت پروژه متذکره و  تطبیق برنامه های انکشافی حکومت همکاری همه جانبه داشته نقش خویش  را برجسته تر سازند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار