افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه 2 -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

تاكید سفیر آمریكا به ادامه عملیات جنگی در افغانستان!

 

‘رایان كراكر’ سفیر آمریكا در افغانستان با تاكید بر تداوم عملیات جنگی نیروهای آمریكایی در افغانستان گفت: آمریكا به ضرب الاجل نشست لیسبون مبنی بر تداوم عملیات جنگی توسط نظامیان خارجی در افغانستان تا پایان سال 2014 متعهد است.

به گزارش روز یكشنبه منابع خبری افغانستان، كراكر در عین حال افزود: قرار است امسال ماموریت جنگی نیروهای ناتو در افغانستان خاتمه یابد و مسوولیت های امنیتی بطور كامل به نیروهای افغان سپرده شود.

وی مدعی شد آمریكا تا زمانی كه اطمینان پیدا كند افغانستان بار دیگر پناهگاه شبكه القاعده و سایر گروه های تروریستی مبدل نمی شود، به حمایت از دولت افغانستان ادامه خواهد داد.

اظهارات كراكر در حالی بیان می شود كه اخیرا اعلام شد در ادامه گفت وگوهای پنهانی آمریكاییها با طالبان، واشنگتن در قطر دفتری برای این گروه مسلح مخالف دولت افغانستان تاسیس كرده است.

آمریكا ده سال قبل به بهانه مقابله با تروریسم به افغانستان لشگركشی كرد. در این مدت نه تنها با تروریسم در افغانستان مقابله نشد بلكه بر اساس گزارشها به مراتب ابعاد گسترده تری نیز یافت.

بر اساس گزارشهای سازمان ملل، در ادامه ناامنی در افغانستان، تولید مواد مخدر با افزایش چندین برابری روبرو شد كه جامعه جهانی را در معرض تهدید جدی قرار داده است.

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار