افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تاسیس لشکر ضربتی در ولایت میدان وردک

با تاسیس لشکر ضربتی، از تحرکات و حملات مخالفان مسلح در این ولایت به موقع جلوگیری خواهد شد.

 

در حالیکه نگرانی ها در مورد افزایش نا امنی ها در افغانستان بیشتر شده است، مقام های محلی در ولایت میدان وردک در یک اقدام تازه قطعهء را به نام “لشکر ضربتی” ایجاد کرده اند.

 

عطاء الله خوگیانی سخنگوی والی میدان وردک می گوید که با تاسیس لشکر ضربتی، از تحرکات و حملات مخالفان مسلح در این ولایت به موقع جلوگیری خواهد شد.

 

آقای خوگیانی در این مورد بیشتر گفت:

 

” یگانه هدف ایجاد این قطعه این بود که اکثر اوقات که از سوی مخالفان مسلح بالای بعضی از پوسته ها و مناطق دیگر حمله می شد و نیاز برای یک قطعه پیدا می شد تا برای جلوگیری از حمله به منطقه برسد و با نیرو های دیگر کمک نماید، ما به مشکل رو به رو می شدیم و یا مرکز برای ما به موقع نیرو ارسال نمی کرد.”

 

سخنگوی والی میدان وردک افزود که در چوکات لشکر ضربتی نیرو های اردو، پولیس و امنیت ملی شامل اند.

 

آقای خوگیانی می گوید که قومانده این قطعه در دست والی میدان وردک است و از آن در صورت نیاز استفاده می شود.

 

در همین حال بعضی از اعضای کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه می گویند که همچو قطعات در صورتی می توانند موثر باشند که درست مدیریت و رهبری شوند.

 

صالح محمد صالحیک عضو این کمیسیون گفت:

 

” هر قطعهء که بر ضد مخالفان مسلح ایجاد می شود و بتواند از وطن و تمامیت ارضی این کشور دفاع کند کار خوب است اما اگر مدیریت آن ضعیف باشد نمی تواند کاری نمایند.”

 

این در حالیست که پولیس محلی به هدف تامین هر چی بیشتر امنیت در افغانستان در کنار نیرو های امنیتی این کشور فعالیت می کند.

 

پیش از این گزارش های موجود بود که در بعضی از مناطق ولایت قندز برای برخی از قوماندانان پیشین جهادی اسلحه توزیع شده تا با قوای امنیتی در مبارزه با مخالفان مسلح دولت همکاری نمایند.

 

تعدادی از اعضای ولسی جرگه و کارشناسان امنیتی می گویند که به جای ایجاد ملیشه در افغانستان، بهتر است که قطعات اضافی بر ضد مخالفان مسلح دولت در چوکات حکومت تاسیس شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار