افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

تازه ترین جزئیات از حمله انتحاری امروز در ولایت ننگرهار

مقام های محلی در ولایت ننگرها در شرق افغانستان می گویند که در حمله انتحاری امروز (شنبه) در مسیر شاهراه جلال آباد – تورخم به کسی آسیب نرسیده و تنها فرد انتحار کننده کشته شده است.
حضرت حسین مشرقی وال سخنگوی قوماندان امینه ننگرهار به خبرگزاری بخدی گفت که این حمله با استفاده از یک موتر مملو از مواد انفجاری صورت گرفته است.
او می گوید که فرد انتحاری، زمانیکه کاروان نیروهای ائتلاف در حال عبور از جاده جلال آباد – تورخم بود، مواد همراهش را منفجر کرد.

به گفته مشرقی وال، فرد انتحاری پیش از رسیدن به هدف اصلی، موتر همراهش را انفجار داد و در نتیجه آن تنها فرد انتحار کننده کشته شده است.
این رویداد ساعت 10:00 امروز (شنبه) در نزدیکی شهرک غازی امان الله خان در مسیر شاهراه جلال آباد – تورخم رخ داده است.
در همین حال نیروهای آیساف مستقر در شرق کشور با انتشار خبرنامه ای، وقوع حمله را تاکید کرده نوشته اند که در این رویداد به سربازان ناتو آسیب نرسیده است.
روز گذشته نیز یک حمله انتحاری در ولسوالی غنی خیل ننگرهار رخ داد که به گفته مقام های محلی در این حمله نیز به کسی آسیب نرسیده است.

در دو ماه اخیر، مخالفان مسلح دولت حملات خود را در شماری از ولایت های شرقی از جمله ننگرهار و کنر افزایش داده اند.
پیش از این جنرال جان آلن، قوماندان عمومی نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان هشدار  داده بود که شرق افغانستان تابستان دشواری را در پیش دارد.
بنا به بررسی های ناتو، در سال جاری مخالفان مسلح دولت افغانستان از جمله طالبان و شبکه حقانی، حملات خود را در شرق کشور متمرکز می کنند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار