افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

دستور تاخیر در توزیع تذکره‌های برقی توسط ریاست اجرائیه

ریاست اجراییه افغانستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، پس از نشر خبرهای در مورد آغاز روند توزیع تذکره‌های برقی، ریاست اجرائیه خواستار به تعویق افتیدن این روند شده است.

ریاست اجرائیه گفته است که برای توزیع تذکره‌های برقی باید اجماع ملی و توافق همگانی وجود داشته باشد.

در خبرنامه‌ای نشر شده از سوی ریاست اجرائیه، آمده است که توزیع تذکره‌های برقی نیاز به بحث و دقت بیشتر دارد.

بربنیاد این خبرنامه، ریاست اجرائیه برای جلوگیری از اختلافات بیشتر و دستیابی به توافق جمعی در مورد توزیع تذکره‌های برقی خواستار معطل شدن این روند شده است.

ریاست اجرائیه گفته است که عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه روز شنبه با رییس جمهور اشرف غنی، در پیوند به توزیع تذکره‌های برقی گفتگو خواهد کرد.

در خبرنامۀ ریاست اجرائیه آمده است قضیه توزیع تذکره‌های برقی باید در سطح حکومت به بحث گرفته شود و حل گردد .

برخی رسانه‌های داخلی خبرهای را مبنی بر آغاز روند توزیع تذکره‌های برقی به روز یکشنبه هفته پیشرو، نشر کرده اند.

اما اداره توزیع تذکره‌های برقی وزارت امور داخله، این خبر را رد می‌کند.

روح الله احمدزی، سخنگوی این اداره، خبرهای نشر شده در مورد آغاز روند توزیع تذکره‌های برقی را نادرست خواند؛ اما تایید کرد که وسایل توزیع تذکره‌های برقی به هدف آزمایش به ارگ ریاست جمهوری انتقال یافته است.

آقای احمدزی گفت فقط وسایل ما در ارگ ریاست جمهوری به منظور تست برده شده و همکاران ما از لحاظ تخنیکی و تخنیکی روی آن کار دارند، انشالله جزئیات نهایی را بعدأ با شما شریک می‌سازیم .

آقای احمدزی گفت که برای آغاز روند توزیع تذکره‌های برقی آماده گی‌های تخنیکی و تخنیکی اتخاذ شده است؛ اما او افزود که هیچ تاریخی برای آغاز این روند، تعین نشده است.

سخنگوی اداره توزیع تذکره‌های برقی وزارت امور داخلۀ کشورمان، در مورد خبرهای مبنی بر ثبت نام رییس جمهور، بانوی اول و معاون دوم ریاست جمهوری برای اخذ تذکرۀ برقی، جزئیات ارایه نکرد.

توزیع تذکره‌های برقی در افغانستان، به یک مسأله جنجالی مبدل شده است.

رییس جمهور محمداشرف غنی طی فرمان تقنینی در مادۀ شش قانون ثبت احوال نفوس تعدیل وارد کرد و کمسیون مشترک ولسی جرگه و مشرانو جرگه نیز آنرا تایید نمود که بربنیاد آن، واژه اسلام و افغان در قانون ثبت احوال نفوس اضافه شد.

اما هنوز هم تعدادی از اعضای ولسی جرگه با ایجاد تعدیل در مادۀ شش قانون ثبت احوال نفوس مخالف اند به همین دلیل پس از نزدیک به دوماه از تایید این قانون از سوی شورای ملی، روند توزیع تذکره‌های برقی آغاز نشده است.

  1. شیرمحمد رحیمی :

    خداوندکسک دستورشناس نامه راداده یامیته خداوندازکوری زمین برداره نیست نابودکونه

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار