افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

تأکید رئیس جمهور غنی بر حل مشکل مهاجرین

ارگ

 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر روز گذشته با فیلیپو گراندی کمیشنرعالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین و هیئت همراه‌اش در ارگ دیدار کرد.

 

رئیس جمهور کشور از آقای گراندی تشکری نمود که در روز جهانی پناهنده به افغانستان سفر نموده است و این روز را در این کشور تجلیل نمود.

 

در مقابل کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین، از توجه رئیس جمهور بخاطر حل مشکل مهاجرین افغان تشکری نموده، گفت که این سازمان بگونۀ دوامدار به کمک و همکارهای خود با افغانستان ادامه میدهد و از حقوق مهاجرین حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

 

رئیس جمهور غنی گفت، باید از حقوق مهاجرین افغان در سراسر جهان مخصوصاً مهاجرین که در کشورهای پاکستان و ایران بسر می‌برند، حمایت و پشتیبانی صورت گیرد.

 

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که مشکل پناهندگی یک مشکل جهانی است و باید کشورها بگونه مشترک و همه جانبه جهت حل آن، برنامه و پلان مشخص را روی دست گیرند. وی گفت، بخاطر حل این مشکل، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین می‌تواند راه‌های مناسب را جستجو نماید.

 

کمیشنرعالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین، یکبار دیگر حمایت و پشتیبانی این سازمان را از مهاجرین افغان در سراسر جهان اعلام کرد و بر کمک رسانی به موقع به آنان، به رئیس جمهور اطمینان داد.

 

رئیس جمهور در اخیر، از آقای گراندی و همکارانش که در شرایط حساس برای بهبود وضعیت مهاجرین، به ویژه مهاجرین افغان تلاش می نمایند، قدردانی نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار