افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تأمین امنیت شاهراه کندز- تخار توسط نیروهای دولتی

مسئولان امنیتی ولایت کندز خبر می‌دهند که در مسیر شاهراه کندز – تخار به هدف تأمین امنیت این جاده پوسته‌های جدید امنیتی را افراز کرده اند.

 

محمد قسیم جنگل باغ قوماندان امنیه ولایت نامبرده گفت که قبلاً در این مسیر یک سلسله مشکلات وجود داشت، اما نیروهای دولتی توانستند چالش‌های که در این راه وجود داشت برطرف کنند و حالا مردم می‌توانند در هروقت و زمان در این مسیر بدون کدام نگرانی رفت و آمد نمایند.

 

قوماندان امنیه گفت:

 

“یک اندازه تهدیدات امنیتی در چند قسمت شاهراه کندز – تخار وجود داشت، ولی ما توانستیم تهدیدات را بر طرف کنیم و در ساحات آسیب پذیر ما پوسته‌های جدید را نیز افراز کردیم و من برای مردم اطمینان می‌دهم که بدون کدام تشویش و نگرانی در این مسیر رفت و آمد بکنند و حالا هیچ مشکل وجود ندارد.”

 

جنگل باغ افزود، که در مسیر شاهراه کندز – تخار در کنار بازسازی دوباره پوسته‌های امنیتی، پوسته‌های جدید امنیتی نیز افراز شده است.

 

از سوی دیگر شماری زیادی از مسافرین و رانندگان شاهراه کندز – تخار نیز ابراز خوشی می‌کنند که این جاده بزرگ یک‌بار دیگر مصئون گردید.

 

نورالله و احمد زبیر دو تن از رانندگان موترهای مسافربری که در این شاهراه کار می‌کنند می‌گویند که هم اکنون در این مسیر هیچ نوع مشکلات امنیتی وجود ندارد و در تمامی ساحات آسیب پذیر به خاطر تأمین امنیت پوسته‌های جدید امنیتی ایجاد شده است.

 

آنان در این مورد چنین گفتند:

 

” از پیش کرده وضعیت امنیتی این راه بهتر شده است، به ‌خاطریکه قبلاً در این مسیر طالبان مسلح می برآمدن و موترها را تلاشی می ‌نمودن، اما حالا وضعیت در این سرک خوب است و کدام مشکل امنیتی و تهدید طالبان وجود ندارد و مردم می‌توانند به خاطر آرام در این راه رفت و آمد کنند.”

 

“حالا وضعیت شاهراه کندز – تخار خوب شده در هر منطقه پوسته‌های جدید امنیتی ساخته شده است و حالا کارمندان دولتی، کارمندان موسسات خارجی و تمامی مردم می‌توانند رفت و آمد نمایند هیچ نوع مشکل و چالش امنیتی وجود ندارد.”

 

قابل ذکر است که از این پیش تعدادی از مسافرین و رانندگان موترهای مسافربری شاکی بودند که در این مسیر طالبان مسلح هر روز می‌برآیند و موترها را متوقف می‌کنند و افراد مشکوک را از موتر پائین می‌کنند.

 

اما مسئولان امنیتی کندز می‌گویند که حالا در این مسیر هیچ نوع تهدید امنیتی وجود ندارد و در تمامی ساحات آسیب پذیر پوسته‌های امنیتی ایجاد شده، نیروهای تازه نیز جا به جا گردیده و مردم دیگر نگران نباشند به فکر آرام سفر نمایند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار