افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

بیجا شدن صدها خانواده در ولایت ننگرهار

بیجا شده

 
در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و افراد گروه داعش، صدها خانواده از منطقه “کوت” ولایت ننگرهار بیجا شده و به شهر “جلال‌آباد” پناه برده‌اند.

صدها خانواده در اثر حملات داعش در به نقل از بی بی سی، جنگ شدید میان دولت افغانستان و جنگجویان داعش از پنج روز گذشته تاکنون در این منطقه جریان دارد.

سلیم کندزی، والی ننگرهار گفت که نیروهای داعش در منطقه جنگی حدود ۱۰۰ خانه را آتش زده‌اند و همچنین ۵۰۰ خانواده نیز مجبور به فرار از این محل شده اند.

علاوه بر این هرچند به گفته مردم، افراد داعش شماری از زنان، اطفال و مردم محل را اختطاف اند، اما والی ننگرهار این خبر را تایید نکرد.

راپور ها حاکی از این است که نیروهای امنیتی افغانستان در چند روز گذشته در بخش کوت، ۱۵ کیلومتر پیش‌روی کرده‌اند، اما افراد داعش به شدت در برابر آنان مقاومت می‌کنند.

لازم به ذکر است که پیش از این نیروهای امنیتی افغانستان از آغاز عملیات زمینی و هوایی علیه داعش در این منطقه از ننگرهار خبر داده بودند که به گفته آنها تا کنون ۲۰ عضو داعش در این عملیات کشته شده‌اند.

متعاقب این امر دفتر مشاوره امنیت ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که به نیروهای امنیتی افغانستان دستور داده شده تا از تمام امکانات خود علیه داعش در ننگرهار استفاده کنند.

شایان ذکر است، در پی حمله شب جمعه گذشته از سوی این گروه بر مواضع دولتی افغانستان،۱۳۱ عضو این گروه و ۱۲ مامور امنیتی دولتی کابل کشته شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار