افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

بیجا شدن شماری از باشنده گان ولایت بغلان در اثر درگیری های اخیر

شماری از باشنده گان ولایت بغلان به علت به درازا کشیده شدن نبرد بغلان مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند. این بیجا شده‌گان در فضای باز و بدون سرپناه به سر می‌برند و می‌گویند که از یک سو سردی هوا و از سوی دیگر نبود سرپناه بر مشکلات آنان افزوده است.

 

لطیف باشنده ولایت بغلان خاطرنشان کرد: “جنگ بود؛ قشلاق ما را طالبان محاصره کرده بودند، مجبور شدیم که خود را از منطقه بیرون بکشیم، جنگ بود تمام پوسته‌های دولت سقوط کرد و ما سه شبانه روز در داخل جنگ بودیم و مجبور شدیم فرار کنیم”.

 

زلیخا یکی دیگر از بیجا شده‌گان جنگ در بغلان ادامه داد: “جنگ بود؛ گرسنه و تشنه اینجا آمدیم. هیچ چیزی نداریم و از دولت می‌خواهیم که یک سرپنا بدهند، هیچ قوم ندارم”.

 

درهمین حال پولیس بغلان می‌گوید که در نبرد ۲۴ ساعت گذشته در بغلان نه تن از جنگجویان کشته شدند و هشت تن دیگرشان زخم برداشته‌اند.

 

جنرال عوض محمد نذیری سرپرست پولیس بغلان گفت: “شب گذشته در درگیری‌های منطقه دندغوری نُه طالب مسلح کشته شدند و هشت طالب دیگر زخم برداشتند”.

 

این که چرا عملیات نظامی در منطقه دندغوری به درازا کشیده شده است؟ و چرا تا هنوز هیچ یک از مواضع طالبان در این منطقه به دست نظامیان کشور نیفتاده است؟ سئوالاتی است که برای مردم بغلان بی پاسخ مانده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار