افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

بیجا شدن بیش از ۵۱ هزار افغان در ماه اگست

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) امروز با نشر راپور یک ماهۀ این اداره گفت، ۵۱ هزار و ۵۰۰ در پنج ولسوالی به دلیل درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای دولتی و مخالفان مسلح دولت افغانستان بیجا شده اند.

بر اساس آماری که این اداره بیان کرده است؛ ولسوالی غورماچ فاریاب با ۲۱ هزار بیجاشده در صدر، بالامرغاب بادغیس با ۱۴ هزار در ردۀ دوم و جانی‌خیل پکتیا با هفت هزار و ۷۰۰ بیجاشده در جایگاه سوم قرار دارند.

همچنان، راپور اوچا نشان می‌دهد که پنج هزار و ۳۰۰ تن در تیوره غور و سه هزار ۵۰۰ تن نیز در ولسوالی گومل پکتیکا از مناطق اصلی شان به دلیل جنگ‌های مسلحانه بیجا شده اند.

وزارت امور مهاجرین افغانستان قبلاً تأیید کرده است که از ماه جنوری تا اواخر ماه اگست، ۲۰۰ هزار افغان از مناطق اصلی شان بیجا شده اند.

به گفتۀ مهرخدای صبار، رییس امور مهاجرین این وزارت گفته است که از این رقم بین ۶۰ تا ۷۰ هزار بیجاشدۀ داخلی دوباره به مناطق اصلی شان برگشته اند.

با این همه، بر اساس راپور اداره هماهنگی کمک‌های بشری سازمان ملل متحد، از جملۀ ۴۱۴ ملیون دالر برای رسیده‌گی به وضعیت بیجاشدگان داخلی و افراد نیازمند، کشورها و نهادهای کمک کننده ۱۷۹.۵ ملیون دالر کمک کرده اند که ۴۳ فیصد بودیجه مورد نیاز را تشکیل می‌دهد.

اما هنوز هم به ۲۳۴.۵ ملیون دالر دیگر هنوز هم نیاز است تا در مجموع امسال به ۳.۶ ملیون افغان بیجاشده و نیازمند کمک صورت گیرد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار