افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

بودجه سال 1397 لوی څارنوالی بررسی شد

دومین جلسه همآهنگی کمیته بودجه داخلی لوی څارنوالی با ریاست وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال درامور مالی و اداری برگزار شد.

در جلسه مذکور، رییس مالی و اداری، کارمندان بخش بودجه و همکاران دفتر( JSSP)  نیز اشتراک داشتند.

پس از ارزیابی نتایج نشست قبلی، در مورد ترتیب بودجه سال 1397 خورشیدی، به گونه­ی مفصل بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وحیدالدین ارغون معاون لوی څارنوال در امور مالی و  بر تسریع روند کار پروژه های انکشافی لوی څارنوالی تأکید کرد و گفت:” پروسۀ داوطلبی پروژه های انکشافی لوی څارنوالی به خاطر شفاف سازی و کیفیت کار، باید از طریق و بسایت و جریده های مختلف و معتبر انجام شود.”

به باورآقای ارغون، بخش تدارکات ریاست مالی و اداری از شعبه های مهم این ریاست می باشد. کارکنان این بخش باید قانون تدارکات را به صورت دقیق مطالعه و مطابق آن اجرای وظیفه کنند.

همآهنگی با واحد های دومی لوی څارنوالی مسأله دیگری بود که معاون مالی و اداری بر آن تأکید کرد. او در ادامه علاوه کرد:” هماهنگی و همکاری خوب در ساختن برنامه های توسعه یی با همکاران ولایتی  می تواند از کسر بودجه جلوگیری کند.”

سید فرید حسنیار رییس مالی و اداری لوی څارنوالی از شفافیت کامل  پروژه ها در لوی څارنوالی اطمینان داد و گفت: “تمام پروژه هایی که برای داوطلبی گذاشته می شود، مطابق شرط نامه های معیاری و تایید شده ارگان های ذیربط دولتی می باشد، به شرکت ها واگذار می شود.” وی همچنان از شفافیت کامل این پروژه ها نیز خبر داد.

از سوی دیگر خلیل الرحمن رحمانی آمر تدارکات لوی څارنوالی از پیشرفت پروژه های انکشافی این اداره در ولایات و ولسوالی های کابل خبر داده گفت:” کار های مقدماتی پنج پروژۀ ولایتی به اتمام رسیده و به زودی به داو طلبی گذاشته خواهد شد.”

به گفته وی، پروژه های اعمار ساختمان در پنج ولسوالی کابل در مراحل نهایی قرار دارد که دو پروژۀ آن کاملا نهایی شده و در آینده نزدیک در اختیار لوی څارنوالی قرار خواهد گرفت.

در همین حال در مورد پیوستن لوی څارنوالی به کانالایزسیون(سیستم فاضلاب) نیز بحث شد. قرار است تا سال آینده این سیستم در این داره فعال شود. به گفته­ی مسوولان، از این طریق میتوان پنج هزار متر مکعب آب، برای آبیاری به دست آورد.

در پایان این جلسه یک تن از همکاران بخش (JSSP) در لوی څارنوالی، پیشکش متحدالمال شماره اول سال 1397 مالی را به صورت مفصل به همکاران بخش بودجه تشریح کرد.

  1. حارنوال حمیدالله :

    در بودجه سال 1397 در ولایات نا امن باید حق الخطر برای تمامی حارنوالان واجرای کدری شان در نظر گرفته شود، خصوصا به حارنوالان مسافر که معاش ناچیز شان مصرف روزانه و تکت طیاره شان می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار