افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 6 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

به قتل رسیدن چهارده فرد ملکی در ولسوالی زارع ولایت بلخ

به اساس معلومات بدست آمده از ولسوالی زارع ولایت بلخ 14 فرد ملکی توسط افراد مسلح ناشناس که لباس نظامی به تن داشتند، کشته شده اند.

 

ساکنان محل گفتند که حادثه چاشت روز گذشته در منطقه کندی قومندان نصرت الله رخ داده است.

 

آنان می گویند، از میان 14 فرد ملکی که یک خانم نیز شامل آنان بود، 13 تن شان توسط افراد ناشناس اول با فیر مرمی کشته شده و بعداً تعدادی شان سر بریده شده اند.

 

یکی از ساکنان محل در رابطه می گوید:

 

” 14 نفر که میان شان یک خانم هم بود، از توسط افراد ناشناس به قتل رسیدند، حادثه در منطقه کندی قومندان نصرت اتفاق افتاده است.”

 

مقامات قومندانی امنیه ولایت بلخ نیز وقوع حادثه را تائید نموده و می گویند: جهت بررسی بیشتر هیأت را به منطقه اعزام کرده اند.

 

شیرجان درانی سخنگوی پولیس بلخ گفت که این حادثه دیروز در ولسوالی زارع اتفاق افتاده است.

 

از سوی دیگر ابراهیم خیراندیش رئیس شورای ولایتی بلخ ادعا می کند که در ولسوالی زارع چاشت روز گذشته از میان دوازده فرد ملکی که سوار بر موتر بودند و یک خانم نیز شامل آنان بود، یازده تن آنان توسط مخالفین مسلح دولت پیاده ساخته شده، به قتل رسیده اند.

 

ابراهیم خیراندیش در رابطه گفت:

 

“بلی در ولسوالی زارع از میان 12 نفر که یک خانم شامل شان بود، 11 تن توسط افرادیکه لباس نظامی داشتند به قتل رسیده اند، این حادثه از سوی مخالفین مسلح دولت صورت گرفته است.”

 

این نخستین باری نیست که ادعا می شود مخالفین مسلح دولت در زارع افراد ملکی را به گونه دسته جمعی به قتل می رساند، بلکه چند ماه قبل نیز 9 کارمند موسسه (PIN) یا افراد نیازمند که یک موسسه چکی است، به گونه دسته جمعی به قتل رسیده بودند.

 

باید گفت که تا هنوز مسوولیت این رویداد خونین را هیچ گروهی مخالف مسلح دولت به دوش نگرفته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار