- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

به آتش کشیدن قرآن کریم و کشتار مردم نشانه شکست طرح های نظام کاپیتالیسم در منطقه و جهان می باشد

  [1]

 

 

آیت الله کعبی تنها را نجات کشورهای جهان را به نظام و رهبری الهی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: آینده از آن قرآن و اسلام خواهد بود به شرطی که رمز پیروزی که همانا وحدت مسلمانان می باشد، فراموش نگردد.

مراسمی در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم توسط نیروهای امریکایی در پایگاه بگرام افغانستان از سوی طلاب و علمای کشورهای افغانستان، پاکستان، اندونزی، هندوستان، تاجیکستان و عراق در مسجد امام زین العابدین شهر مقدس قم ایران برگزار شد.
حجت الاسلام سید بصیر احسانی در این مراسم با تشریح اهداف قرآن سوزی و جنایات امریکا در جهان اسلام به ویژه افغانستان را پذیرش سلطه کفار به سرکردگی امریکا دانست و چاره حل مشکلات موجود را زدودن تفکر امریکا دوستی و امریکا هراسی عنوان کرد.
وی هدف امریکا از قرآن سوزی را غیرت سنجی، غیرت زدایی و تحقیر مسلمانان بیان کرد.

در ادامه این مراسم باشکوه که روز جمعه گذشته برگزار شد، آیت الله کعبی عضو شورای خبرگان رهبری ایران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با تمجید از رشادت های مردم مسلمان افغانستان در مبارزه با اشغالگران انگلیسی و شکست شوروی سابق، شرایط فعلی جهان را به نفع خداجویان و به ضرر جبهه کفر دانست.

وی حرکت های مذبوحانه ایادی لیبرال دموکراسی در به آتش کشیدن مصحف شریف و کشتار مردم را آخرین تلاش های نظام کاپیتالیسم و نشانه شکست طرح های آنان در منطقه و جهان توصیف کرد.

آیت الله کعبی تنها را نجات کشورهای جهان را به نظام و رهبری الهی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: آینده از آن قرآن و اسلام خواهد بود به شرطی که رمز پیروزی که همانا وحدت مسلمانان می باشد، فراموش نگردد.

در پایان این مراسم قطعنامه ای پنج ماده قرائت شد که با ندای الله اکبر حاضرین مورد تائید و تاکید قرار گرفت.

در بخشی از این قطعنامه آمده است که مستکبرین عالم بدانند با تکرار قرآن سوزی و اهانت به مقدسات با سیل خروشان غیرت امت اسلام مواجه خواهند شد.

در بند دیگر این قطعنامه به مسلمانان یادآور شده است که از هرگونه افراط و تفریط خودداری نموده و باوحدت کلمه مانع تحقق رویای دشمنان اسلام که همانا ایجاد تفرقه در بین مسلمانان می باشد، شوند.

در اخیر قطعنامه مذکور از دولت خواسته شده است که عاملین اهانت به قرآن کریم در یک دادگاه داخلی و فرادولتی محاکمه و به اشد مجازات برسند.