افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

بهشت برینی که برای غیر امریکایی ها جهنم شد

بهشت برینی که برای غیر امریکایی ها جهنم شد در طول سالها بی خبری خانواده ها و نهادهای حقوق بشری از زندانیان نظامی و سیاسی در گوانتانامو و بگرام بوقوع پیوست تا فاصله مدینه فاضله پوشالی را از جهنم دره ی واقعی و کوره های انسان سوزی نمایان سازد .

پیش از گزارش سناتورهای امریکایی در صحن علنی سنا در خصوص وحشی گری های قرن 21 ی در قلب توسعه و توحش حیوانی در قلب تمدن جهان مبنی بر شکنجه های ضد انسانی و غیر قابل تصور زندانیان گوانتانامو و بگرام و امثالهم نیز چنین حدسیاتی می رفت.

در حقیقت بارها جهان اسلام و دشمنان استکبار غربی امریکا و اسراییل نسبت به عدم پای بندی این دو رژیم بر تعهدات انسانی و اخلاقی و حقوق بشری نسبت به زندانیان و اسرای نظامی و سیاسی و مردم تحت استعمارشان به جهانیان هشدار داده بودند اما کسی اعتنا نکرد.

در شرایطی که مقر سازمان ملل متحد در نیویورک قرار دارد و ساختمانی با ظاهری از عضویت بسیاری از کشورهای خورد و کلان اما با رهبری و نظارت و سرپرستی و مدیریت و مهندسی یانکی ها و صهیونیسم اداره می شود توقعی نمی توان از انشای حقوق بشر داشت.

تا 180 ساعت سرپا نگاه داشتن، خواباندن در وان یخ، تهدید به تجاوز به خانواده زندانیان پیش چشم آنان، 26 زندانی اشتباهی و فاقد جرم سیاسی فقط بخش کوچکی از جنایات تاریخی در زندان های موسوم به گوانتانامو، بگرام و دیگر زندان های مخوف و مخفی غرب است.

استکبار غربی که از حادثه از پیش مهندسی شده یازده سپتامبر بدین سو با انواع و اقسام تبلیغات و ضد تبلیغات و پروپاگاندا به تهییج افکار عمومی جهان علیه تروریسم پرداخت در پشت دیوارهای زندان و بدون نظارت سازمان ملل به انواع و اقسام جنایات و حیوانی گری هایی دست یازید که از طالبان و القاعده و داعش ساخته نیست.

عواقب یازده ساله ای که برای تمامی مردم جهان و بویژه مسلمانان مظنون به همکاری در عملیات تروریستی در حادثه یازده سپتامبر گریبانگیر شد؛ چیزی بیش از ادعای اشرف غنی در مطالبه فهرست افغانستانی های شکنجه شده است و تبعات بسی جبران ناپذیر آن در درک مردم ملکی نمی گنجد.

بهشت برینی که برای غیر امریکایی ها جهنم شد در طول سالها بی خبری خانواده ها و نهادهای حقوق بشری از زندانیان نظامی و سیاسی در گوانتانامو و بگرام بوقوع پیوست تا فاصله مدینه فاضله پوشالی را از جهنم دره ی واقعی و کوره های انسان سوزی نمایان سازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار