افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بهره برداری از حدود 700 پروژۀ عام المنفعه در ولایت کندز

پروژه انکشافی

 

انجنیر صبغت الله نظری رئیس احیاء و انکشاف دهات ولایت کندز به روز یکشنبه گفت که آنان از آغاز سال تا اکنون در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت به تعداد ۶۹۵ پروژه عام المنفعه را در سکتورهای مختلف به بهره برداری سپرده‌اند که از آن بیش از دو صد هزار باشنده قرا و قصبات مستفید شده‌اند.

 

وی در مورد گفت:

 

“به تعداد ۶۹۵ پروژه‌ عام المنفعه در سکتورهای مختلف در این ولایت افتتاح و رسماً به بهره برداری سپرده شده‌است، این پروژها بیش از ۹۰۴ میلیون افغانی هزینه برداشته و هم‌چنان از این پروژه‌ها به‌طور مستقیم بیش از دو صد هزار روستا نیشنان مستفید گردیده‌اند.”

 

آقای نظری افزود که این پروژه‌ها شامل جغل اندازی سرک‌ها، اعمار پُل و پُلچک‌ها، اعمار مکاتب، ساخت و ساز سرک‌ها، حفاری چاه‌های آب آشامیدنی، شبکۀ‌های آبرسانی، تمدید برق، ایجاد مراکز اجتماعی برای شوراهای محلی، ساختن حمام، تشناب‌های عصری، کندن کاری و بازسازی کانال‌ها، دیوار‌های اسنادی و غیره می‌باشد.

 

در همین حال، باشندگان قرا و قصبات کندز از کار و فعالیت اداره احیاء و انکشاف دهات قدردانی کرده گفتند که با تطبیق این پروژه‌ها باشندگان دهات به سهولت‌های بیش‌تر دسترسی پیدا کرده‌اند.

 

برنامه همبستگی ملی که در سال ۲۰۰۳ میلادی آغاز شده بود، چند ماه پیش از سوی رئیس جمهور غنی لغو گردید و به‌جای آن برنامه میثاق شهروندی بوجود آمد. هدف از برنامه میثاق شهروندی این است تا در ده سال آینده افغان‌ها در تمام ولایات از خدمات یک‎سان مستفید شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار