افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

بغل سناتورهای فرمایشی چرب شد

یک سوم از اعضای مجلس سنا که در هر دوره کاری از اعضای شوراهای ولایتی گزیده می شوند در نخستین دوره از آغاز فعالیت خود در این عرصه به مهمانی بی نظیری برای یادگیری فوت و فن های فساد و اختلاس و دزدی دعوت شدند.

 

بغل سناتورهای فرمایشی با کمترین میزان سواد و تخصص معیاری و تعهد و کارآمدی در صحن سنا از دفاتر شوراهای ولایتی با انواع و اقسام تقلب های نهان و آشکار در انتخابات 1393 درحالی با 300 هزار دالر تا نخورده چرب شد که…

 

که پس از این نباید از هیچ سفر کاری و مرخصی و حضور برای حد نصاب و انفعال و تلاش های این سناتورها نباید انتظار خدمت و خلوص داشت. این است سرنوشت سناتورهایی که به نام آموزش اصول دیپلماتیک در هندوستان، اصول بریز و بپاش و سوء استفاده از دالر بیاموزند.

 

با استناد به اینکه بسیاری از اعضای کنونی غرق در مفسده و اختلاس و دزدی و سواستفاده از پرونده های زیر دست یا چوکی های زیرپای خود؛ در ابتدا برای خدمت به خلق و نمایندگی از مردم ملکی به میدان سیاست آمده بودند پس در نتیجه سیستم حکومتی افغانستان فسادخیز است.

 

تجمل و اسراف گرایی و صرف کردن هزینه های مختص آموزش و خدمت برای چکرزنی و خریدهای شخصی و استراحت در هتل های پنج ستاره دهلی نو که به مذاق سناتوران خوش آمد سالها زمان می برد تا آنان را به نقطه صفر و عاری از مشغله های مالی برساند.

 

وقتی اولین الفبای سناتورها در ابتدایی ترین گام های عرصه فعالیت سیاسی ایشان به جای خدمت از جان و دل، تلاش برای دادخواهی از مردم ملکی، صداقت و آینده نگری ملی شامل دله دزدی و دروغ های مصلحتی و تلاش برای گشت و گذار در سفرهای غیرضروری خارجی و آینده نگری شخصی باشد؛ نتیجه معلوم است.

 

در زمستانی که عزای عمومی تنها گام حکومت برای غم شریکی و همدردی با صدها زن و کودک و کهن سال در برف جان داده و زیر آوار برفکوچ مانده باشد؛ روا نیست که سناتورهای بی مسوولیت با وجدان آسوده توسط داکتران هندی چکاپ شوند و در بازارها بچرخند.

 

300 هزار دالری که اینچنین حیف و میل شد و به فنا رفت و به گفته خود اعضای به سفر رفته دستاورد و بار تجربی هم نداشته است می تواند مرهمی بر آلام قربانیان بدخشان و پنجشیر و سالنگ و پروان بگذارد. این آداب سیاستمداری به گداپروری سناتورها می انجامد و بس!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار