افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 9 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

بغلان؛ در معرضِ سقوطِ مجدد!

درگیری داعش و طالبان در ولایت غور!

 

نیروهای پولیس بغلان نسبت به سقوط احتمالی پُسته‌های امنیتی در برخی از مناطق این ولایت هشدار دادند و خواستار حمایت نظامی دولت مرکزی شدند.

نیروهای پولیس محلی در ولایت بغلان اظهار کردند که طالبان بیرق‌های سفید این گروه را در کنار بیرق افغانستان در تمام مناطق این ولایت برافراشته‌اند.

محب‌الله از عساکر پولیس محلی در این ولایت تاکید کرد که رفتن نیروهای پولیس محلی به مناطق تحت تسلط طالبان که بیرق این گروه برافراشته شده است بدون راه اندازی عملیات گسترده نظامی غیرممکن است.

نیروهای پولیس محلی در شمال کشور نیز گفته‌اند که در صورت ادامه وضعیت جاری و عدم راه اندازی عملیات گسترده از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی افغان، مناطق وسیعی از این ولایت در معرض سقوط قرار خواهند گرفت.

از سوی دیگر، قومندان پولیس بغلان مدعی است که نیروهای امنیتی افغان آماده گی عملیات و بازپس گیری دوباره مناطق از مخالفان مسلح دولت را دارند.

جنرال اکرام‌الدین سریع قومندان پولیس بغلان گفت که نیروهای امنیتی هنوز هم بر مناطق کلیدی دندغوری، دهنه‌غوری و دندشهاب‌الدین متمرکز هستند و عملیات گسترده‌ای را در آینده نزدیک برای بازپس گیری این مناطق از مخالفان مسلح راه اندازی خواهند کرد.

سخنگوی طالبان هفته گذشته از آغاز عملیات بهاری و تلاش طالبان برای تصرف اراضی بیشتر خبر داده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار