- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

بسم الله شریفی، رییس جدید اداره اطلاعات و فرهنگ غزنی شد.

 

امروز دوشنبه طی مراسمی به حضور برخی مقامات محلی ولایت غزنی،بسم الله شریفی به عنوان رییس جدید اداره اطلاعات و فرهنگ این ولایت، منصوب گردید.

محمد علی احمدی؛ معاون والی غزنی که امروز دوشنبه در مراسم معارفه رییس جدید اداره اطلاعات و فرهنگ غزنی در مقر این ریاست سخن می گفت با تاکید بر اینکه کارکردهای دولت در طی چندسال گذشته در این ولایت، موفق نبوده است، دلیل این امر را تفویض سمت های دولتی برپایه گرایش های قومی دانسته افزود که این پست ها اغلب به افراد فاقد تحصیلات و شایستگی های لازم داده می شود.

او با انتقاد از عملکردهای چند سال اخیر اداره اطلاعات و فرهنگ غزنی گفت که در طی مدتی که غزنی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام مسمی شده این اداره حتی نتوانسته یک نشریه یا وبسایتی اینترنتی راه اندازی کند.

این در حالی است که آگاهان می گویند به رغم اینکه تلاش های اقتصادی به منظور آماده سازی غزنی برای برگزاری جشنواره سال ۲۰۱۳ به صورت فشرده ای جریان دارد؛ اما در بخش های فرهنگی و معرفی میراث فرهنگی و تاریخی این ولایت باستانی، کار چندانی صورت نگرفته است که با انتصاب رییس جدید اداره اطلاعات و فرهنگ غزنی، به نظر می رسد او مسئولیت های سنگینی در این راستا بر دوش خواهد داشت.