افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 29 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

بریالی ارسلایی: کمیسیون انتخابات خواستهای ما را رد کرده است

 بریالی ارسلایی،رئیس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله درنشست خبری گفت که این تیم خواستهای شانرا طی نامه یی در ۱۳ ماده به کمیسیون مستقل انتخابات فرستاده بودند.

وی گفت”به دلیل اینکه خواستهای ما از سوی کمیسیون انتخابات رد گردیده است بعد از امروز تمام فیصله ها وعملکرد های کمیسیونهای انتخاباتی به ما مشروعیت ندارد وآنرا رد میکنیم.”

آقای ارسلایی افزود که هر نوع عواقب بعدی آن به عهده کمیسیون مستقل انتخابات ورئیس جمهور افغانستان است.

وی گفت که رد کردن خواستهای تیم اصلاحات وهمگرایی نشاندهنده دست داشتن کمیسیونها درتقلب های انتخاباتی است.

به گفته آقای ارسلایی،دراین مدت تیم اصلاحات وهمگرایی اسنادی را نشر نمود که نشاندهنده میسر ساختن زمینه تقلب از سوی مسوولین حکومتی وکمیسیون انتخابات است.

تیم اصلاحات وهمگرایی هفته گذشته فهرست از خواستهای شانرا طی نامه یی به کمیسیون مستقل انتخابات فرستاد.

اما نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات روز گذشته گفت که هر سه خواست آقای عبدالله برآورده شده است واین کمیسیون طی نامه یی به خواستهای تیم اصلاحات وهمگرایی پاسخ داده است ودیگر بهانه یی برای نپیوستن این تیم به روند انتخابات وجود ندارد.

استعفای رئیس دارالانشا کمیسیون مستقل انتخابات،وضاحت در مورد اشتراک بیشتر از ۷میلیون اشتراک کننده ووضاحت درمورد رای بیشتر در چند ولایت نسبت به تعداد نفوس وواجدین شرایط رای دهی وانتخابات دوباره در بعضی از ولایات از مواردی بود که تیم اصلاحات وهمگرایی خواهان پاسخ روشن از کمیسیون انتخابات شده بود.

آقای ارسلایی گفت که یکی از خواستهای این تیم انتخابات دوباره در بعضی از ولایاتی بود که تقلب گسترده صورت گرفته است اما در نامه یی که به این تیم فرستاده شده در آن ذکر گردیده است که به اساس قانون انتخابات،کمیسیون نمیتواند که انتخابات مجدد را برگزار کند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار