- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

برگشت تیم کرکت زیر 19 سال افغانستان با کپ قهرمانی به کابل

تیم کرکت زیر 19 سال افغانستان طی سفر ده روزه و موفق شدن در پنج بازی اش با کپ قهرمانی روز گذشته به کشور برگشت.

 

این جوانانی که کپ قهرمانی مسابقات لیگ برتر آسیا را با خود آوردند از سوی کرکت بورد با اهدای جوایز نقدی تقدیر شدند.

 

احسان الله جنت کیپتان تیم بازیکنان زیر 19 سال گفت: بازیکنان افغان نسبت به تیم های مقابل دست بالای داشتند و به موفقیت خود یقین داشتند.

 

” در این مسابقات آنها اول بیتینگ را آغاز کردند و ما بزودی قهرمان شدیم بسیار زود زود هدف تعین شده را بدست میاوردیم و از این مسابقات زیاد لذت بردیم.”

 

افغانستان در این مسابقات با کویت، نیپال، امارات متحده عربی، عربستان سعودی و کشور میزبان مالیزیا به میدان رفت و قهرمان لیگ برتر آسیا شناخته شد.

 

حضرت الله ځاځی بازیکن برتر این رقابت ها می گوید که با پیروزی های پی هم بازیکنان زیر 19 سال از روحبه بیشتر برخودار شده اند و امید است در مسابقات جام آسیا و جام جهانی درخشش بهتر داشته باشند:

 

“بازیکنان تیم مقابل هم ورزیده بودند اما بازیکنان ما هم در این دور زیاد تمرین داشتند به مدت پنج ماه در کمپ تمریناتی بودند، دو ماه قبل از آغاز تورنمنت کمپ های ما آغاز شد و توقع ما بیشتر گردیده انشاالله برای مسابقات “آیسا کپ و اوارد کپ” تمرینات خود را ادامه می دهیم تا در مسابقات نهایی راه یابیم.”

 

کرکت بورد افغانستان می گوید که، با موفقیت در این مسابقات افغانستان در میان کشور های درجه دوم آسیا مقام اول و در سطح جهان مقام هفتم را از آن خود کرد.

 

تیم کرکت زیر 19 سال افغانستان در سال 2014 میلادی نیزقهرمان مسابقات لیگ برتر آسیا شناخته شده بود.

 

شفیق الله ستانکزی رئیس اجرائیوی کرکت بورد افغانستان در نشستی که بمناسبت تقدیر از این بازیکنان راه اندازی شده بود گفت که تلاش می شود تا تیم افغانستان در مسابقات جهانی نیز دست آورد های خوبی داشته باشد.

 

“ما از جوانان تعهد گرفتیم که در جام جهانی هم همینطور بدرخشند، برای تیم زیر 19 سال در نظر داریم تا در مسابقات جام جهانی برای آنها دو یا سه سفر های بین المللی دیگر را فراهم کنیم، همراه با سریلانکا و همجنان هندوستان در این مورد صحبت نموده ایم و به این دو کشور سفر آنها روبراه است و ما کوشش می کنیم زمینه یک سفر دیگر را نیز برای آنها فراهم کنیم که با بنگلادیش هم قبل از مسابقات جام جهانی به میدان بروند.”

 

تیم کرکت زیر نوزده سال افغانستان در اخیر سال جاری در مسابقات آسیایی و در سال 2016 میلادی در بازی های جام جهانی نیز اشتراک خواهد کرد.

 

اعضای کرکت بورد و ورزش دوستان می گویند: درخشش خوب بازیکنان تیم کرکت زیر نوزده سال در مسابقات لیگ برتر آسیا، امیدواری های بیشتر را به همراه داشته است.