افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 17 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزرای نشست شورای های انکشاف منابع بشری در وزارت کار…

وزارت کار

 

معین امور کار در این نشست گفت: در کنار سکتور عمومی؛ نیاز مبرم به سکتور خصوصی نیز دیده می شود.

 

در نشست مشورتی که میان  وزارت کار،‌ امور اجتماعی، شهدا و معلولین  و نمایندگان برخی از ادارت؛ وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، وزارت معارف و وزارت  صحت عامه در تالار زعفران معینیت امور کار این وزارت  برگزار گردید؛ هدف اساسی آن را شناسایی نیازمندی های سکتوری و اولویت بندی آن ها تشکیل می داد که پیرامون نیروی بشری و استفادۀ مؤثر از آن  با توجه به تخصص و مهارت های کاری کارمندان دولت بحث همه جانبه صورت گرفته و راهکاری مناسبی جهت بهود وضع کنونی ادارات کشور از سوی اشتراک کنندگان ارایه گردید.

 

داکتر احمد شاه صالحی معین امور کار در این نشست گفت: در کنار سکتور عمومی؛ نیاز مبرم به سکتور خصوصی نیز دیده می شود.

 

هم چنان آقای صالحی افزود: سکتور عمومی باید این ظرفیت را داشته باشد و مشخص نماید که به گونۀ نمونه برای ایجاد یک بند برق؛  به چه میزانی به نیروی بشری نیاز است.

 

معین امور کار در سخنان خود بیان داشت که وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین  به آموزش های فنی وحرفوی توجۀ جدی نموده و در این زمینه دست آورد هایی نیز داشته است.

 

خیرمحمد نیرو رییس قوای بشری این وزارت نیز پیرامون تعداد شغل های ایجاد شدۀ کنونی و تقاضای نیروی بشری؛ پرزنتیشن مفصلی جهت وضاحت بیش تر موضوع ارایه نمود.

در پایان؛ اشتراک کنندگان دیدگاه های جداگانه پیرامون نیروی بشری و استفادۀ مؤثر از آن در ادارات ارایه داشته و اظهار داشتند که داشتن ادارۀ سالم و کارآ؛ بستگی به استفادۀ بهتر از نیروی بشری با توجه به اصل تخصص داشته و در این راستا باید گام های عملی برداشته شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار