افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 4 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزرای جلسه شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست لوی څارنوال کشور

لوی څارنوال

 

در این جلسه که با حضور معاونان و تمام روسای مرکزی این اداره دایر شده بود در مورد استهداییه های ریاست های مختلف بحث و تصمیم گیری صورت گرفت.

 

در این جلسه کمیسیونی به ریاست پوهنمل ملیحه حسن معاون مالی و اداری لوی څارنوالی برای بازبینی قانون تشکیل و صلاحیت لوی څارنوالی ایجاد شد. به باور اعضای شورای عالی لوی څارنوالی قانون فعلی پاسخگوی نیازمندی های این اداره نیست و باید صلاحیت ها و مسوولیت های این اداره به لحاظ قانونی از نو طراحی شود.

 

در بخش دیگر جلسه شورای عالی لوی څارنوالی از مسوولان جامعه مدنی دعوت شده بود تا از نظریات شان در راستای اصلاحات بهتر و زمینه های همکاری مشترک این نهاد ها با لوی څارنوالی صحبت شود. مسوولان جامعه مدنی افغانستان ایجاد فرصت برای گفتگو با لوی څارنوالی را یک اقدام ارزنده خوانده و از روند اصلاحات در این اداره حمایت کردند.

 

پوهنمل شهلا فرید از اعضای جامعه مدنی در این جلسه بر سهم بیشتر زنان در لوی څارنوالی تاکید کرد و رعایت روحیه حقوق بشری را از سوی څارنوالی در روند بررسی دوسیه ها ضروری دانست.

 

باری سلام عضو دیگر جامعه مدنی در این نشست یاد اور شد که در ماه های گذشته امیدواری برای تامین عدالت از سوی لوی څارنوالی در میان مردم افزایش یافته است. وی طولانی بودن زمان تحقیق و کم توجهی به پرونده های زندانیان در اسرع وقت را از مشکلات اساسی در روند کاری ارگانهای عدلی و قضایی دانست.

 

عزیز رفیعی عضو دیگر جامعه مدنی در صحبت هایش بر مشکلات امنیتی و معیشتی څارنوالان تاکید نموده از رهبری حکومت وحدت ملی خواهان توجه جدی به این دو مساله شد.

 

مسوولان جامعه مدنی که در این جلسه شرکت نموده بودند بر اهمیت رابطه نزدیک و اطلاع رسانی از اجراات برای مردم تاکید نمودند.

 

څارنپوه محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور نهاد های جامعه مدنی را پل ارتباط میان دولت و مردم خواند و علاوه کرد که این نهاد ها از هر کس دیگر بیشتر مشکلات را درک میکنند. آقای حمیدی از نهاد های مدنی خواست تا دوشادوش څارنوالی برای تامین عدالت و حاکمیت قانون تلاش نمایند.

 

لوی څارنوال کشور در این نشست یاد اور شد که بزرگترین مشکل فراروی مردم افغانستان مشکل حاکمیت قانون است. وی از طریق جامعه مدنی به مردم افغانستان اطمنان داد که در راستای تامین عدالت و حاکمیت قانون مصمم و متعهد است. وی همچنان از مردم خواست تا در روز های دو شنبه که برای ملاقات با مردم افغانستان در نظر گرفته شده به لوی څارنوالی مراجعه نموده و مشکلات شان را از نزدیک مطرح نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار