افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزرای جلسه شورای امنیت ملی در ارگ ریاست جمهوری

ارگ

 

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر روز گذشته در ارگ دایر شد.

 

در این جلسه، وزاری سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت امنیتی کشور به ویژه ولایات هلمند، ارزگان، فاریاب، ننگرهار، غزنی، سرپل و بغلان، تلاش ها و موفقیت های نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور را در امر مبارزه با دشمن و دفع تهدیدات امنیتی قابل تمجید دانسته شد و هدایات لازم جهت دفع تهدیدات امنیتی صادر گردید.

 

سپس شورای امنیت ملی با اعلام مجدد تعهد و اراده کامل حکومت مبنی بر برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی ها، گزارش ابتدایی پلان امنیتی برای انتخابات را مورد بررسی همه جانبه قرار داده و هدایات لازم به منظور نهایی سازی طرح پلان امنیتی انتخابات به ارگانهای ذیربط صادر نمود.

 

همچنان شورای امنیت ملی به وزارت مالیه هدایت داده شد تا بررسی های وجوه مالی مورد نیاز انتخابات را با دونر ها  ادامه داده و از تعهد حکومت افغانستان در زمینه تخصیص متعهده حکومت  در خصوص پرداخت هزینه انتخابات به آنها اطمینان دهد.

 

شورای امنیت ملی با تأکید بر اهمیت برگزاری انتخابات، به نهادهای ذیربط هدایت داد تا برنامه های قانونی پروسه انتخابات را تسریع بخشند.

 

در اخیر استراتیژی مبارزه با داعش مورد بحث قرار گرفت. شورای امنیت ملی با ابراز سپاس از ارگان های مؤظف تدوین این استراتیژی، آنرا در پرنسیب مورد تأیید قرار داد  و به ادارات مربوطه جهت نابودی و سرکوب کامل گروه داعش و جلوگیری از تداوم فعالیت های این گروه در افغانستان هدایات همه جانبه صادر نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار