افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزرای برنامه توانمند سازی در جهت دستیابی به خدمات مالی در تالار سینما ذینب

توانمند سازی

برنامه توانمند سازی زنان جهت دستیابی به خدمات مالی، از سوی وزارت امور زنان با هماهنگی و پشتیبانی مالی عزیزی بانک و برنامه ام حواله شبکه مخابراتی اتصالات، با حضور داشت خانم سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی این وزارت، محمد عثمان نوروزی، معاون عزیزی بانک، داکتر علی اصغر زاده، مدیر ارشد تجارتی شرکت مخابراتی اتصالات، نمایندگان شرکت موبایل بلو سونیک ودیگر زنان متشبس، به تاریخ 5 ثور سال روان، در تالار سینما ذینب تدویر گردید.

هدف از تدویر این برنامه فراهم نمودن تلفیق زنان افغان به امورات سکتور مالی، شناسایی و توصل زنان کار فرما در جهت دستیابی به فرصت های مالی و ایجاد زمینه تجارت برای زنان تجارت پیشه افغان، عنوان گردیده بود.

 

در ابتدا خانم سپوژمی وردک؛ معین مسلکی و پالیسی وزارت امور زنان، ضمن افتتاح کنفرانس مذکور در مورد چگونگی نقش سکتور خصوصی در جهت توانمند سازی زنان افغان و ارزش دست رسی زنان به خدمات مالی، صحبت همه جانبه نموده، افزود ” زمانیکه میبینیم در یک اداره زنان دوشا دوش مردان کار میکنند آن زمان باور مند میشویم که خشونت علیه زنان از جامعه افغانستان ریشه کن شده، چون بزرگترین عامل خشونت در خانواده کنونی نبود اقتصاد کافی برای آن خانواده است. همه بر این باور داریم، زمانی که یک زن شاغل باشد و از لحاظ اقتصادی دامنگیر مرد نشود هیچ وقت در زندگی آن مرد و زن خشونت بروز نمیکند چون زن کسی است که با تمام سرمایه مادی و معنوی خویش پهلوی خانواده خود ایستاده است و آن خانوده را یاری میرساند.

 

سپس هر کدام از اعضای پنل در رابطه به توانمند سازی زنان در جهت دستیابی به خدمات مالی، صحبت نموده وعده همکاری همیشگی را دادند.

 

قابل یاد آوریست که در اخیر این برنامه، چک پول 2000 دالری جهت خریداری 150 سیت موبایل های مخصوص ام حواله از شرکت بلو سونیک، برای زنان متشبس، از طرف عزیزی بانک توسط معین مسلکی و پالیسی و زارت امور زنان اهدا گردید.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار