افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری کورس های آموزشی برای 250 تن از استادان پوهنتون های کشور توسط بانک جهانی

کورس

250 تن از استادان پوهنتون های دولتی شیوه های تدریس محصل محوری، آموزش الکترونیکی و آموزش مختلط را در کورس های که از جانب دفتر بانک جهانی در وزارت تحصیلات عالی دایر گردیده بود، فرا گرفتند.

سلسله جبارخیل یکتن از مسوولان برنامه انکشاف تحصیلات عالی دفتر بانک جهانیHEDP گفت که برنامه آموزشی (OBE-SCL) در پوهنتون های طبی کابل، شیخ زاید خوست، هرات، پروان، ننگرهار، بامیان، جوزجان، تخار، غزنی، کندز و موسسه تحصیلات عالی پکتیکا تطبیق گردید.

به گفته موصوف در این برنامه شیوه های تدریس محصل محوری، آمورش الکترونیکی و آموزش مختلط توسط 20 تن از استادانی که خود در کشور مالیزیا تحصیل نموده و با این شیوه ها آموزش دیده بودند تدریس گردید.

شیوه های تدریس یاد شده مطابق پلان استراتیژی ملی تحصیلات عالی بوده و یکی از اولویت های کاری وزارت تحصیلات عالی و برنامه تضمین کیفیت و اعتبار دهی را در تحصیلات عالی کشور تشکیل میدهد.

برای اطمینان از تطبیق شیوه های تدریس شده برای استادان پوهنتون های فوق الذکر قرار است پرسشنامه های ترتیب گردیده و به محصلان این پوهنتون های توزیع گردد، همچنان استادان شامل ورکشاپ ها مکلف اند تا از جریان تدریس به شیوه های یاد شده در صنوف درسی پوهنتون های مربوط شان فلم کوتاهی تهیه نمایند.

دفتر بانک جهانی در وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد تا در آینده نزدیک ورکشاپ های مشابه دیگر را نیز در تعدادی از پوهنتون های کشور دایر نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار