افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری کنفرانس منطقوی تغییر اقلیم

کنفرانس

 

مقام های وزارت انرژی و آب در این کنفرانس پیام افغانستان را با دانشمندان دیگر کشور های اشتراک کننده شریک کردند.

 

 

این کنفرانس زیر نام ‘ریسک ها و راه حل های منطقوی تغیر اقلیم; چارچوب برای برنامه ریزی، توسعه و مدیریت منابع آب کشورهای جنوب آسیا در شهرکلمبو کشور سریلانکا توسط انستیتوت بین المللی مدیریت آب IWMI با تمویل بانک جهانی برگزار شده است.

 

این کنفرانس با حضور متخصصان وزارت انژی و آب، نمایندگان وزارت مالیه، ریاست حفظ محیط زیست، انجمن انجنیران افغانستان و همچنان نمایندگان کشور های جنوب آسیا بشمول هندوستان، سریلانکا، بوتان، نیپال، پاکستان، بنگلادیش

و چین برگزار شد.

 

این کنفرانس به هدف ایجاد روابط منطقوی برای برنامه ریزی و چارچوب ارزیابی رییسک های منطقوی ناشی از تغیر اقلیم و پیدا کردن راه حل های همه جانبه برای مدیریت منابع آب کشور راه اندازی شده است.

 

بر بنیاد تحقیقات کشور های توسعه یافته همواره تولید گازهای گلخانه ای نموده و باعث تغیر اقلیم در سطح جهان گردیده اند که این تغیرات بیشترین تاثیر منفی را روی منابع آب کشور های جنوب آسیا بخصوص افغانستان گذاشته است. ذوب زود هنگام برفها و یخچالهای طبیعی که ذخایر آب افغانستان را تشکیل میدهد، سیلابهای متواتر،خشکسالی ها، لغزش زمین و غیره از جمله حوادث منفی تغیر اقلیم است که ما روزانه در مناطق مختلف افغانستان تجربه میکنیم.

 

در این اوآخر متخصصان وزارت انرژی و آب همواره تلاش میکنند تا با حضور پر رنگ و فعال خود در کنفرانس ها و ورکشاپ های ملی و بین المللی، این تاثیرات منفی که تغیرات اقلیم روی منابع آب آفغانستان گذاشته را انعکاس داده و خواهان حق مسلم افغانستان از طریق جذب بودجه برای پیشگیری از این تاثیرات می باشند.

 

مقام های وزارت انرژی و آب در این کنفرانس پیام افغانستان را با دانشمندان دیگر کشور های اشتراک کننده شریک کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار