افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری کنفرانس ارزیابی سطح دانش و بینش نیروهای پولیس ملی

پولیس زن

 

در این کنفرانس، لوی پاسوال محمد وکیل اکبری پیژندوال وزارت امور داخله، ضمن اشاره به گزارشی که اخیرا از سوی ریاست حقوق بشر، امور زنان و اطفال وزارت امور داخله در مورد نقش پولیس زن در جامعه تهیه شده، گفت که بر اساس این گزارش 90 درصد پرسش شونده گان، نسبت به حضور زنان در چوکات پولیس ملی خوش بین می باشند که این یک تغییر عمده و مثبت به شمار می رود.

 

وی در همین حال، به بازداشت برخی از افراد کلیدی هراس افگنان در لباس زنانه اشاره نموده گفت که حضور پولیس زن در چوکات پولیس ملی باعث شده تا تروریستان نتوانند با پوشش زنانه به اهداف شوم تروریستی خویش دست یابند.

 

پیژنوال وزارت امور داخله در همین حال، گفت که کمسیونی در این وزارت ایجاد شده تا به مشکلات زنان رسیده گی نماید.

 

همچنان مل پاسوال حکمت شاهی رییس حقوق بشر امور زنان وزارت امور داخله، به نقش پولیس زن در تامین امنیت کشور اشاره نموده گفت که زنان همگام با مردان در صفوف پولیس ملی مصروف فعالیت بوده و اخیراً پیشرفت های خوبی در زمینه تقویت حضور کمی و کیفی آنان در چوکات وزارت امور داخله و نیروهای پولیس ملی صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد که در تشکیل وزارت امور داخله بیشتر از 5 هزار بست به پولیس زن اختصاص داده شده که از آن جمله نزدیک به 3 هزار بست را پولیس زن اشغال نموده و تلاش های جدی ای در جریان است تا بست های کمبود نیز پر شود.

 

لوی پاسوال سید فضل کریم سادات، رییس سارنوالی وزارت امور داخله، نیز ضمن اشاره به مشکلات حقوقی زنان، گفت که اداره سارنوالی این وزارت در همکاری با سایر اداره های ذیربط، در تلاش فراهم سازی بستر حقوقی مصوون برای پولیس زن بوده و به گونه جدی به مشکلات زنان رسیده گی می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار