برگزاری کارگاه آگاهی دهی برای بیجاشدگان کابل

زمان انتشار : سه شنبه, 23 می , 2017 , بخش : اجتماعی, اخبار , کد مطلب : 42422 , نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ,
+
-

گارگاه

 

روزگذشته کارگاه مشورتی آگاهی برای نمایندگان 52 محل بیجاشده نشین شهر کابل در وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان برگزار شد.

 

در این کارگاه که روزگذشته با همکاری موسسه ولت هونگر هیلفه(WHH) در مقر وزارت امور مهاجرین دایر گردید، موضوعات چون آگاهی حفظ الصحه و اقدام مشترک برای تنظیف محیط زیست در محلات غیر رسمی کابل، چالش شمولیت اطفال بیجاشدگان در مکاتب، راه حل آنها و راه حل های دوامدار برای محلات بیجاشده نشین کابل به اشتراک کنندگان آموزش داده شد.

 

مهر خدا صبار رئیس عمومی بیجاشدگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان در افتتاحیه این کارگاه مشورتی گفت که رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان، اولویت کاری وزارت امور مهاجرین و دولت افغانستان بوده و این وزارت با همکاری ادارات کمک کننده بین المللی همواره جهت رفع نیازمندی اولیه و دایمی بیجاشدگان تلاش ورزیده است.

 

وی با اشاره به پلان تطبیقی پالیسی ملی بیجاشدگان در هرات و کابل گفت که وزارت امور مهاجرین در نظر دارد تا به مسئله اسکان دایمی برخی از کمپ نشینان شهر کابل در سال جاری رسیدگی نموده و تحت یک برنامه دیگر با همکاری اداره WHH به این بیجاشدگان خدمات صحی ارایه نموده و در مستحکم سازی کمپ های آنان کمک نماید.

 

همچنان خانم مریسا پریلا رئیس موسسه WHH  در افغانستان با تاکید به همکاری دوامدارش با وزارت امور مهاجرین گفت که اداره WHH تلاش دارد تا در بخش مدیریت بهتر بیجاشدگان در افغانستان با وزارت امور مهاجرین همکاری نماید.

اشتراک گذاری »
مطالب اخیر