افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی استفاده از سیستم معلومات توسط وزارت امور مهاجرین

فضل احمد عظیمی

طی دو روز، مهمترین مسایل کاربردی در مورد دیتابس برای روئسای امور مهاجرین ولایات کشور آموزش داده می شود.

 

روز گذشته، فضل احمد عظیمی معین پالیسی و پلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سخنرانی اش ایجاد سیستم معلومات را به خاطر در وزارت امور مهاجرین مهم دانست که این وزارت هموراه با آمار و ارقام سروکار دارد و همه روزه باید ازاین ارقام که نشان دهنده تعداد عودت کنندگان و بیجاشدگان هستند، استفاده و بروز آوری می گردد.

 

عظیمی با اشاره به تعداد بیشتر از یک میلیون برگشت کننده از ایران و پاکستان اینکه دولت افغانستان خواهان بازگشت داوطلبانه، مصئون و باعزت مهاجرین اش از کشورهای میزبان است، گفت که مهاجرین فاقد مدرک در زمان مهاجرت شان درکشورهای میزبان و در زمان عودت در داخل کشور آسیب پذیر است و مستحق کمک سازمان های بین المللی استند.

 

به گفته وی اکنون 4 ولایت مرزی افغانستان از طریق سیسم معلومات (دیتابیس) به مرکز وصل است و قرار است این روند در مرحله 12 ولایت کشور تحت پوشش قرار دهد.

 

همچنان لوارنس هارت رئیس سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان نیز در سخنرانی اش سال 2016 را یک سال پرچالش در بخش عودت کنند مهاجرین افغان از کشورهای ایران و پاکستان خوانده گفت که تعداد عودت کنندگان در این سال در مقایسه با سالهای قبل آن بی سابقه بوده است.

 

وی افزود که مقام ریاست جمهوری افغانستان نیز در ملاقاتش با وی، به ایجاد سیستم دیتابس در وزارت امور مهاجرین تاکید کرده است.

 

کارگاه آموزشی چگونگی استفاده از سیستم معلومات برای روئسای امور مهاجرین ولایات کشور، روز سه شنبه آغاز و طی دو روز، مهمترین مسایل کاربردی در مورد دیتابس را برای اشتراک کنندگان آموزش خواهد داد.

 

در محفل افتتاح این ورکشاپ معین پالیسی و پلان وازرت امور مهاجرین، و برخی از روئسای مرکز ولایات این وزارت، رئیس دفتر سازمان بین المللی مهاجرت در کابل و نماینده بخش مهاجرت سفارت امریکا حضور داشتند.

 

این ورکشاپ در حالی برای روئسای ولایتی وزارت امور مهاجرین برگزار می گردد که سیستم معلومات مهاجرین چندی قبل از سوی وزارت امور مهاجرین و سازمان بین المللی مهاجرت افتتاح و روند به کارگیری آن در 4 ولایت کشور آغاز گردیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار