افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از سیستم دیجیتلی برای نیازمندان

کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی استفاده از سیستم دیجیتلی، توسط وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با همکاری اداره برنامه غذایی جهان برگزار شد.

فضل احمدعظیمی معین پالیسی و پلان وزارت امور مهاجرین و مک لورنتین رئیس دفتر پروگرام غذایی جهان(WFP) در افغانستان در این کارگاه آموزشی که برای بیش از 50 نفر کارمند هر دو اداره دایر گردیده بود، اهداف این برنامه را ارتقای ظرفیت کارمندان درجهت استفاده از سیستم یاد شده و ارایه خدمات بهتر به خانواده های نیازمند بیجاشده و عودت کننده خواندند.

 

معین پلان و پالیسی وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان در سخنرانی اش در محفل افتتاحیه این کارگاه آموزشی ضمن قدردانی از کارکردهای اداره WFP در افغانستان و همکاری این اداره با وزارت امور مهاجرین گفت که برنامه استفاده از سیستم دیجیتلی جهت کمک به نیازمندان(اسکوپ) را جهت ارایه خدمات بهتر به خانواده های بیجاشده و عودت کننده مهم عنوان کرده گفت که این برنامه از سوی WFP  در سال گذشته میلادی در چارچوپ یک تفاهمنامه با وزارت امور مهاجرین آغاز گردیده و قرار است الی سال 2020 میلادی به وزارت امور مهاجرین سپرده شود.

 

گفتنی است که استفاده از اسکوپ به منظور کمک و مدیریت نیازمندان در منطقه طورخم ولایت ننگرهار آغاز گردیده و قرار است جهت گسترش آن به سایر ولایات کشور یک تفاهمنامه جامع بین دو اداره به امضا برسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار